5.00 / 1 oy

SmartThings ile bir ışıkları belirli bir saatte açmak ve kapatmak

Android telefonda SmartThings uygulamasını ben sadece Samsung televizyonları uzaktan açıp kapatabilmek için sanıyordum ama internette çok hoş SmartThings uygulamaları görünce kurup bir şans vermek istedim. Evde Philips Hue ampulleri var ve bridge üzerinden de ampulleri SmartThings uygulamasına tanıttım. Aslında ilk amacım salona girince tüm ışıkların otomatik olarak yanmaya başlamasını sağlamaktı ama Philips hareket sensörüm olmadığı için bunu yapamadım, Xiaomi hareket sensörlerini ise SmartThing'e tanıtamadım.

SmartThings uygulaması ile şimdilik bulabildiğim tek özellk zamana bağlı olarak yapılan işlemler. Örneğin ışıkları her akşam 7'de aç ve 12'de kapat diyebiliyorum, ya da 1 saat sonra kapat diyebiliyorum. Tüm ampulleri ayrı ayrı gördüğü için ampul bazlı olarak teker teker talimat da verebiliyor olmak güzel.

SmartThings uygulaması ile hangi cihazlar varken başka neler yapılabiliyor zaman buldukça bakacağım ama şimdilik zamana bağlı otomatize işlemler yapmak isteyen kişiler için akıllı ampulleri ile benzer senaryoları denemelerini önerebilirim, Xiaomi Yeelight ampuller de SmartThings markaları listesinde var ama diğer Xiaomi ürünlerini bulamadım, belki zamanla eklenir ya da başka bir isimle geçiyorsa belki sonradan bulurum.

Öz Hakiki Bumblebee

17.12.2020 07:36

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
SmartThings ile bir ışıkları belirli bir saatte açmak ve kapatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.