5.00 / 1 oy

Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens benzeri kitap önerileri

Yuval Noah Harari'nin iki kitabını da büyük bir ilgiyle okudum. İnsan davranışlarının dünü, bugünü ve yarınını anlamak ve bugünkü insanın neden sorularına yanıt bulabilmek adına harika bir çalışmaydı. Sapiens çalışmasında atalarımızın geçtiği süreç, Homo Deus Yarının Kısa Bir Tarihi kitabında da torunlarımızın teknoloji ile iç içe yaşaması muhtemel gelecek senaryoları harika bir hayal gücü ile ele alınmış. Okurken biter diye çekinerek sindire sindire okuduğum bu iki kitabın da üzülerek sonuna geldim. Şimdi 21. Yüzyıl İçin 21 Ders kitabını sipariş verdim ama bu konseptte algısal ve tarihsel kitaplar için Harari'nin yeni kitaplar yazmasını beklemeden farklı çalışmaları da incelemek istiyorum. Benzer çalışmalar yapan yazarlar ya da geçmiş ile gelecek konusunda benzer örnekli tespitler yapan kitaplar biliyorsanız tavsiye edebilir misiniz? 1984 gibi kurgusal kitaplardan bu yana bu kadar keyif almamıştım, herkese tavsiye ederim.

marsseh

06.12.2019 20:33

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 5 Ekim 2021 02:30
    2

    Yuval Noah Harari'nin TED konuşmasını da izlemenizi tavsiye ederim, konusu hakkında öncesi-şimdisi-sonrası şeklinde yaptığı bütün bu çalışmaların en rafine ve vurucu kısımlarını bu konuşmada paylaşmış bence.

    Benzer kitap olarak ise Daron Acemoğlu'nun Ulusların Düşüşü (Why Nations Fail) kitabını tavsiye edebilirim.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens benzeri kitap önerileri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.