5.00 / 1 oy

Hareket sensörlü solar led aydınlatma nasıl tamir edilir?

20 ve 40 ledli hareket sensörlü aydınlatmalardan çok hesaplı oldukları için 10 tane satın alarak bahçenin çevresinde duvara sabitlemiştim, dışarı çıktıkça geçtiğim yerde kendisi solar panelleri ile güneşten aldığı enerji ile doldurduğu bataryalarından güç alarak otomatik olarak yanıyor. Çalıştığında güzel çalışıyor ve çok güçlü bir ışık veriyor. Bunda tabi 3 modlu olmamasının da ciddi bir etkisi var çünkü bütün akşam yanacak olsa o bataya muhtemelen 1 saat bile yanmaya dayanamaz ama toplamda 10 dakika yanınca gücü tükenmeden güçlü beyaz bir aydınlatma vermiş oluyor. Bir de aynı noktaya bakan çok sayıda led aydınlatma koyunca bir anda pat diye her yerdenn beyaz ve güçlü bir ışık gelince koruma açısından da caydırıcı ve güven verici bir faktör oluyor.

n11 ve gittigidiyor'da bahsettiğim bu hareket sensörlü led lambaların onlarca farklı markalısı ve çeşiti var ama aslında anladığım kadarıyla aslında hepsi aynı ürün. Ucuzu da pahalısı da içinde aynı devrelerde,dıştan da aynı plastik kalıptan çıkmış korumayla geliyor, belki toptancıları farklı olabilir o kadar. Bu satın aldığım ürünlerden 2 tanesi bozuldu, ben de yerlerine takviye yapmak yerine sorunun ne olduğunu anlamak istiyorum. Ürünlerin fiyatları, tanesi 40 TL olduğu için tamirciye götürmeye değecek bir durumları bile yok. Tamir et desem tamir maliyeti sıfır üründen fazla çıkabilir yani :) Bu ürünleri kullanıp da benzer bir problem yaşayan ve kendisi çözebilen var mı bunu merak ettim ben. İçlerindeki tüm parçaların ayrı ayrı çalıştığından eminim çünkü, eğer bir beyin gibi bir şey varsa sanki onun resetlenmesi her şeyi çözebilecek gibi geliyor bana. Youtube'da da ne ararsan var ama bu ürünün tamirini hiç yapmamışlar aksi gibi.

vuuno

01.05.2020 02:37

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 23 Temmuz 2020 19:51
  4

  bu ürünlerde bir zaman sonra bozulma zaten kronik bir sorun, ben de çok sayıda almıştım ve hepsinde de aynı sorun başıma gelmişti. içlerinde en ucuzundan lityum iyon pil var ki kendiniz bu pillerin iyi marka olanlarından sipariş vermek isteseniz zaten aydınlatma cihazından daha pahalıya geliyor. uzun süreli kullanım beklentisi olmadan bu ürünlerden sipariş edebilirsiniz, tamir etmek yerine de yenisini almak muhtemelen daha ucuza gelir.

  bkz: 18650 Şarj Edilebilir Pil Tavsiyesi

  evinizde eski notebook bataryası varsa ve elektrik işlerinden de anlıyorsanız şuna da bakabilirsiniz.

  bkz: Eski Laptop Bataryasından 18650 Pilleri Sökmek

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Hareket sensörlü solar led aydınlatma nasıl tamir edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.