5.00 / 1 oy

Göz ağrısı neden olur?

Bir süredir bilgisayara ya da televizyona bakarken gözlerim ağrımaya başlıyor, karanlıkta gözlerimi dinlendirince ise bu ağrı geçiyor. İnternette biraz araştırma yaparak neler olabileceği konusunda bilgi edinmeye çalıştım ama herkes her konuda bir şeyler yazdığı için sonra güvenmemeye ve bilenler varsa diye soru olarak buraya yazmaya karar verdim.

pisicik

27.07.2019 10:56

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 29 Temmuz 2019 17:03
  25

  Ağrının gözün hangi bölgesinde olduğuna ve başka ne semptomlar gözlemlendiğine bakılmalı ve sonuç olarak yine de bir hekime gidilmelidir. Sorulabilecek sorular:

  - Görme problemleri de var mı?

  - Kaşıntı var mı?

  - Kızarıklık var mı?

  - Yanma var mı?

  - Batma var mı?

  Bu soruların tümüne verilecek yanıtlardan sonra rahatsızlığınızın neden olduğuna tanı konulabilir ve bu tanıya göre gerekli görülürse tedavi gerekebilir.

  Örneğin bakteriyel bir durum ise antibiyotik ya da göz damlası ile geçmesi muhtemeldir. Alerjik bir durum var ise hekiminiz histaminlere karşı antihistaminik bir tedavi yolu uygulayacaktır. Kornea, gözün beyaz kısmı, iris, göz kapakları gibi her bir alanın kendine has rahatsızlıkları var ve her birisinin de tanısı yine hekim tarafından konulmalıdır.

  Ağrınız muhtemelen çok daha basit ve geçici bir şeydir ama ben yine de daha önce kendim için araştırdığım için aklımda kalan bilgileri paylaşmak istedim. Dediğim gibi siz en iyisi ağrılarınız devam ederse bir hekime görünün. 

 • 7 Kasım 2021 15:32
  0

  çok fazla ışığa baktığım, bilgisayar kullandığım ya da tablet ile bir şeyler izlediğim zaman bende de göz ağrısı oluyor ama ışıksız bir ortamda 8 saat deliksiz bir uyku çekince tekrar düzeliyor ve ağrı bitiyor. sizde de benzer geçici bir rahatsızlık olduğunu umuyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Göz ağrısı neden olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.