5.00 / 1 oy

Google Tag Manager Wordpress Siteye Nasıl Kurulur?

İnternet sitenizin head kısmına eklediğiniz Google Analytics, Facebook Pixel ve Google Ads gibi üçüncü parti script'leri tek bir yerden yönetebilmek ve siteye kod yazmadan dışarıdan takip edebilmek için Google Etiket Yöneticisi (Google Tag Manager) servisini ücretsiz olarak kullanabileceğinizden bahsetmiştim (bkz: Google Tag Manager Nedir?). Ancak Wordpress gibi bir içerik yönetim sistemi (CMS) kullanıyorsanız ve kod yazmakla uğraşmak istemiyorsanız Wordpress yönetim paneli üzerinden Wordpress ile geliştirdiğiniz internet sitenize Google Tag Manager servisini nasıl kurabileceğinizi bu yazıda anlatacağım.

Google Tag Manager servisini internet sitesine ekleyebilmek için Google Tag Manager tarafından üretilen bir script kodunu, o internet sitesinin head etiketi içerisine eklemek gerekiyor. Ancak html kodlarına erişemiyorsanız ya da bu konuda bilgi sahibi değilseniz bu ekleme işlemini şu şekilde yapabilirsiniz.

1. Wordpress internet sitenizde oturum açın ve yönetim paneline girin.

2. Plugins kısmına girerek Insert Headers and Footers ücretsiz Wordpress eklentisini kurun (bkz: Wordpress Unable to communicate ... Hatası ve Çözümü)

benzer bir paylaşım için bkz: Wordpress Siteye Google Analytics Kurulumu Yapmak

3. Yönetim panelinde Settings menüsü altında Insert headers and footers aracına girin ve Scripts in header kısmına google tag manager kodlarınızı yapıştırın.

4. Sayfanın alt kısmındaki save butonuna tıkladığınızda entegrasyon tamamlanmış olacak.

Artık Google Tag Manager içinden istediğiniz etiketleri seçebilir ve ekleyebilirsiniz, yayınla butonuna tıkladığınızda yaptığınız değişiklikler internet sitenize yansıtılacaktır.

bkz: PHP Güncellemesi Yapsam Wordpress Site Bozulur mu?

bkz: Wordpress W3 Total Cache Eklentisi Hatası

bkz: Wordpress'te yabancı dil çeviri eklentisi önerisi

bkz: Wordpress site nasıl farklı bir hosta taşınır?

bkz: WordPress The site is experiencing technical difficulties Hatası

oissende

23.02.2021 01:18

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google Tag Manager Wordpress Siteye Nasıl Kurulur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.