5.00 / 1 oy

Google'da Güvenli Arama Özelliğini Etkinleştirmek

Öncelikle geçtiğimiz günlerde twitter yasaklansın mı yasaklanmasın mı diye televizyon haberi yapılırken canlı yayında twitter araması yaptıklarında ekranda görüntülenen sonuçlar için internette kısa bir araştırma yapmanızı tavsiye ederim. Sunucuların paniklerinden de zaten sonuçların neler olduğunu anlamak gayet mümkün, peki genç yaşlı çoluk çocuk internette arama yapınca her seferinde bu müstehcen sonuçlar çıkmak zorunda mı? Ya da kendimizi bile bu sakıncalı google arama sonuçlarının görünmesinden koruyamayacak mıyız? Bu gibi durumlar için google (ve diğer arama motorları) güvenli arama adında bir özellik sunuyorlar. Güvenli arama özelliğini kendi hesabınızda aktive ettiğinizde her türlü sakıncalı arama sonucunun görüntülenmesi de engellenmiş oluyor.

Google'da güvenli arama özelliğini aktive etmek için Google'da Kişisel Ayarlarınızı Değiştirmek yazısında da bahsettiğim gibi google arama sonuçlarımızı kişiselleştirmek için google ana ekranının sağ alt tarafındaki Ayarlar linkine bastıktan sonra Arama Ayarları sayfasını açmamız gerekiyor.

Arama ayarları içinde en üstte görüntülenmekte olan ayar: Güvenli arama filtreleri. Altındaki kutucukta da güvenli arama'yı etkinleştir yazan bir kutucuk göreceksiniz. Bu kutucuğu işaretledikten sonra sayfanın altındaki kaydet butonuna tıklayabilir ve artık en kalabalık ortamlarda projeksiyon cihazı kullanarak sunum yaparken bile sakıncalı sonuçlar çıkmasından çekinmenize gerek kalmamış olur.

google güvenli arama

koroglu

29.07.2020 14:06

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Google'da Güvenli Arama Özelliğini Etkinleştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.