5.00 / 1 oy

isimtescil'e domain transferi nasıl yapılır?

Natro'daki bir alan adını alan adı ücretleri arasındaki farktan dolayı isimtescil'e taşımaya karar verdim. Öğlen natro'dan alan adı transfer kodu nasıl alınır onu paylaşmıştım, şimdi de bu transfer kodu ile isimtescil'e nasıl alan adı transferi yapılır adım adım resimli olarak bunu yapalım.

1. isimtescil'e giriş yapıyoruz.

2. Domainlerim sayfasını açıyoruz ve transfer işlemleriniz başlığğı altındaki "İsim Tescil'e Transfer Başlat" bağlantısına tıklıyoruz.

3. Domain adını soran ekranda kutucuğa alan adını yazıyoruz ve transfer et butonuna tıklıyoruz.

isimtescil domain transferi

4. Eğer transfer kilidini önceki paylaşımımda bahsettiğim gibi kaldırdıysanız, "Domain Transfer TEBRİKLER! Bu domain TRANSFER EDİLEBİLİR durumda. Lütfen işleme devam edin!" mesajı gelecektir. Devam et butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

5. Karşımıza gelen sepet sayfasında ödeme bilgileri gelecek. İşleme devam butonuna tıklıyoruz.

6. Fatura bilgilerinizi girmeniz istenecek. Adres bilgilerini girerek işleme deva et diyoruz. Popup mesajına da tamam diyoruz.

7. Ödeme ekranı geliyor, devam et diyoruz.

8. iyzico entegre edilmiş ödeme sayfasından ödeme işlemlerimizi tamamlıyoruz.

9. Kontrol paneli > Domain yönetimi > Devam eden transfer işlemleri altında transfer kodu alanına, bize mail ile önceki hosting firmasından gelen transfer kodunuz yazıyoruz.

10. Şimdi işlem bekleyen domainlerim sayfasından süreci takip etmeye başlıyoruz.

RainingCodes

06.02.2020 19:50

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
isimtescil'e domain transferi nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.