5.00 / 1 oy

Bigbluebutton mikrofon ses gitmeme problemi

Selamlar, bir süredir Moodle içinde sorunsuz olarak Zoom uygulamasını kullanıyordum ama canlı konferans sürelerinin 30 dakika ile sınırlı olmasından dolayı görüşmeler çok sık bölündüğü için Bigbluebutton kullanmayı deneyeyim dedim. Arayüze zamanla alışırım muhtemelen, karmaşık görünen bir şey yok gibi ama daha temel bir problemim var, mikrofondan sesim gitmiyor.

Hem windows'tan hem de windows'tan denedim ama ikisinde de karşı tarafa sesim gitmiyor. Bilgisayarın üzerindeki ahili mikrofonu kullanıyorum ama kablolu kaliteli bir mikrofonum var, bunu bağlayarak denediğimde de yine problem çözülmüyor ve karşıya sadece görüntüm gidiyor. Bu ekipmanların tümünün zoom'da sorunsuz olarak çalıştıklarını bildiğim için donanımsal bir arızalarının olmadığını biliyorum. Ama her nedense Bigbluebutton'da hiçbirisi çalışmıyor.

Bigbluebutton'da sesin gitmemesi problemi yaşayan ve çözümünü bulan birisi olursa buraya nasıl düzelttiğini yazabilir mi? Acaba zoom'daki gibi ekranın ilk açılışında mute olarak gelen bir sessizlik ayarı var da ben bunu mu göremediğim için açmıyorum diye merak etmeye başladım.

ilker

26.10.2020 08:49

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bigbluebutton mikrofon ses gitmeme problemi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.