5.00 / 1 oy

Gilaburu suyu böbrek taşı düşürmede gerçekten işe yarıyor mu?

Böbrek taşı düşürmek konusunda kendi ihtiyacımdan dolayı internette araştırma yapıyorumi, bir çok kaynakta Gilaburu suyu adında bir içecekten bahsedilmiş ve rivayete göre de bu su, böbrekleri çok hızlı çalıştırarak böbrek taşı düşürmekte çok faydalıymış. Nedir diye biraz araştırma yaptım, gilaburu Kayseri yoğun olarak iç anadolu'da yetişen kırmızı renkli bir meyveymiş.

gilaburu

Gilaburu suyu da bu meyvenin suyu ile hazırlanan bir su. Kokusu ve tadı konusunda daha güzel bir şey yazanı görmedim, herkes böbrek taşı düşürebilmek için şifa bulma ümidiyle katlandığını söylemiş. Arada tadını şallgama benzetenler de var ama yaygın olarak görüşler olumsuz. Benim sorum ise gilaburu suyunun böbrek taşı düşürmeye gerçekten bir etkisi olup olmadığı. Bu meyvenin suyu çoğu aktarda satılacak kadar yaygın olarak satılmaya başlamış, internette dde litresi 20-30 TL arasında satılıyor. Sizce satın alıp denemeye değer mi yoksa ticari olarak yöresel bir reklam denemesi olabilir mi bu meyve?

İsmail76

05.11.2019 16:15

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Gilaburu suyu böbrek taşı düşürmede gerçekten işe yarıyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.