5.00 / 1 oy

Topuk çatlağı nasıl geçer?

Yazın sıcağında terliksiz ve çorapsız gezmenin acısını kış geldi hala yaşıyorum. Topuklarımda inanaılmaz bir çatlak görüntüsü var ve bazen takılıyor sağa sola, özellikle yattığımda çarşafa takılan topuğumdaki deri çıkıntıları beni benden alıyor resmen. Nasıl dayanılmaz bir acı anlatamam. Yani yaşamayan bilemez. Her banyodan sonra ponza taşı ile topuklarımı ve sertleşmiş ayak derilerini arındırmaya çalışıyorum. Sonrasında da vazalin sürüyorum fakat ya çorap emiyor kremi ya da kremin bile fayda etmeyeceği şekilde hasar gördü topuklarım artık. 

Topuk çatlağı bende kronik olarak her yaz meydana geldiği için bu çatlakları geçirmek için daha önce ürederm, kerasal ve dr. scholl's kremlerini kullanmıştım. Özellikle dr. Scholl’s kremi baya etkili olmuştu fakat bu sene topuklarımdaki çatlakların hala geçmemesinin sebebi cildimin kremlere alışmış olması mı diye düşünüyorum. Sizin önereceğiniz alternatif yöntemler var mıdır topuk çatlağını geçirmek ve bebek gibi pürüzsüz topuklara sahip olmak için?

ruzgaruya

28.12.2020 14:22

Bu soru 4 kez yanıtlandı.

 • 29 Aralık 2020 15:20
  2

  Ben de hiç sevmiyorum bu görüntüyü ve sırf yazın açık ayakkabı giyebilmek uğruna yaz sıcağında 2 hafta boyunca akşamları ayaklarımı sıcak suda yumuşayana kadar bekletiyorum sonra topuk törpüsü ile törpülüyorum. Gece yatarken de nemlendirici sürüyorum. Bende işe yarıyor. 

 • 1 Ocak 2021 17:15
  0

  Santefix propolis derim ve tek geçerim. Kullanın ve farkı görün. Diğer bilindik kremlere daha önce denediklerinize on basar. 

 • 4 Ocak 2021 09:53
  0

  Abdi İbrahim'in Thiocilline adındaki kreminden çok memnunum ben. Diğer kremleri denemedim gerçi, dermatoloğumun önerisi ile Thiocilline almıştım.

 • 30 Aralık 2020 16:18
  0

  Kantaron yağı her türlü yaraya iyi geldiği gibi topuklarda meydana gelen çatlaklara da iyi gelmektedir. Denemekte fayda var. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Topuk çatlağı nasıl geçer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.