5.00 / 1 oy

Garaj kapısı için uzaktan kumanda menzilini azaltılabilir mi?

Herkese merhabalar, ben anlamlandıramadığım bir konu hakkında danışmak ve olası bir çözüm fikri olanlar varsa görüşlerine başvurabilmek amacıyla bu başlığı açıyorum.

Evin balkonundan apartmanın otoparkının uzaktan kumandalı garajının kapısını yıllardır açıyordum, misafir falan gelince aşağı inmeye hiç gerek kalmıyordu böylece ve misafir çıkacağı zaman da yine balkondan uzaktan kumanda ile kapıyı kolaylıkla açabiliyordum.

Son bir haftadır aynı kumanda ile ve kumandanın çalıştığını da bilmeme rağmen garajın kapısını balkondan açamaz oldum. Aşağı inince ve garaj kapısına yaklaşınca kapıyı kumanda ile açabiliyorum ama balkona çıkınca yine o mesafeden çalışmaz oldu. Önce çok doğal olarak pilin azalmış olduğunu düşünerek sıfır ve kaliteli bir pil taktım, kumanda ışığı da tam güç ve gayet canlı bir şekilde yanıyor ama garaj kapısını uzaktan açamaz oldum.

Acaba uzaktan kumandalı otopark kapılarında menzil gibi bir ayar olabilir mi? Aklıma başka mantıklı bir çözüm gelmiyor çünkü, olsa olsa menzil gibi bir ayar vardır ve bu menzili azaltmışlardır diyorum. Sizce kumandanın kapıyı açmama sebebi ve çözümü ne olabilir?

 

Editör editi: benzer içerikli başlıklar için;

bkz: Uzaktan kumandalı akülü araba tavsiyesi (2019)

bkz: Xiaomi infrared uzaktan kumanda nereden satın alınabilir?

bkz: Samsung Smart TV Android Kumanda Uygulaması Tavsiyesi

bkz: Xiaomi Mi Box S Kumandası Yerine Telefon Kullanmak

bkz: Arduino ile otopark kumandası kopyalanabilir mi?

bkz: Kumandadan bagaj kapağı tam açılmıyor

mhmt8

25.04.2021 11:07

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 14 Haziran 2022 03:16
    0

    her uzaktan kumanda alıcısında bu özellik var mı bilmiyorum ama bizim apartman girişinde bu yapıldı, çünkü sadece apartman sakinlerinin kendi araçlarını koymaları gereken otoparka millet eşini dostunu pencereden uzaktan kumanda tutmak vasıtasıyla sokmaya başlamıştı. şimdi sadece kapının dibinden kumanda ile açılabiliyor

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Garaj kapısı için uzaktan kumanda menzilini azaltılabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.