5.00 / 1 oy

Samsung Smart TV Android Kumanda Uygulaması Tavsiyesi

Samsung TV kullanıcısı olarak uzun zamandan beri yaşadığım problemleri buraya da yazıyorum ve iyi bir televizyon satın almış olmama rağmen zaman zaman daha iyisi de olabilirdi diye düşünerek alternatif ürün ya da yazılımları da araştırmaya çalışıyorum. Son zamanlarda televizyonda kullandığım uygulama sayısı artınca kumanda gittikçe daha verimsiz gelmeye başladı ve örneğin youtube videosunda bir arama yapacağım zaman kumanda ile arama yapmak nokia telefonlarla mesaj gönderir gibi bir kullanışsızlık hissi yaratıyor. Bunun yerine telefona kurabileceğim bir uygulama olmalı ve bu uygulama ile televizyonu açıp kapatabilmek de dahil olmak üzere televizyon üzerinde tam kontrol sahibi olmalıyım ve telefonun klavyesini kullanarak arama da yapabilmeliyim diye düşünüyorum.

Samsung'un SmartThings uygulaması zaman zaman bağlantı hataları ile sinir bozsa da en azından kumandayı bulamadığımda kumanda işlevi görebilecek kadar iş görmesi açısından fena değil, ama Samsung'un yapamadığını yapabilen daha iyi bir üçünkü parti uzaktan kumanda uygulaması olmalı diye düşünüyorum. Ayrıca Smartthings uygulamasında komşumun televizyonu da uygulamamdaki televizyonlar arasında görünüyor ama henüz bağlanmayı denemedim, şakacı bir anımda onu da denerim muhtemelen :) Bluetooth ile haberleşen cihazlar sonuçta, kızılötesi olsa böyle denemeler yapmak da mümkün olmazdı :)

Samsung akıllı televizyon kullanan ve Android ya da ios telefonuna kurduğu farklı bir uzaktan kumandası ile televizyonunu yönetmekten çok mutlu olan yazarlardan kullandıkları kumanda uygulamalarının adlarını paylaşmalarını rica ediyorum.

sacit

29.11.2020 18:41

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 16 Mart 2022 09:22
    1

    uygulama marketteki bütün kumanda uygulamaların puanı 2 seviyesinde. demek ki sorunsuz çalışan bir uygulama yok gibi

  • 26 Mayıs 2022 06:06
    0

    smartthings ile televizyonu kumanda edebiliyorsunuz aslında, hatta youtube videosu izlerken sık sık screen cast yaparak kapalı televizyonu açmışlığım da çoktur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Samsung Smart TV Android Kumanda Uygulaması Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.