5.00 / 1 oy

Fırında ekmek fanlı mı pişer fansız mı pişer?

Fırını verimli kullanmaya çalışan ve yemeklere verdiği lezzeti seven birisi olarak fırın kullanımı konusunda aklıma geldikçe merak edilen konularda bilgilerimi paylaşmaya çalışıyorum.

İnsanlar özellikle pandemi döneminde (yarışma programlarının da bir nebze etkisi olmuş olabilir) yemek yapma konusunda kendilerini çok geliştirdiler ve dışarıda yedikleri hazırlaması çok zor yiyecekleri bile evlerinde yapabilir duruma geldiler. Bana sorarsanız fırında ekmek hazırlamak da aslında çok kolay olan, ama hamur konusunda pratiği olmayan kişilere çok zormuş gibi gelen benzer bir örnek.

Fırında pişirdiğimiz ekmeklerin kabararak pişmesini, şişmesini ve pofidik olmasını isteriz. Ayrıca ekmeğin içinin kuru olmamasını ve güzelce pişmesini istediğimiz için fırında ekmek yaparken fırın ayarları 200 derece civarında fansız alt üst olarak çalıştırılmalıdır. Fırında ekmek pişirirken fanı açmanız durumunda ekmeğiniz kuruyacak ve lezzetinden kaybedecektir.

 

Editör editi: benzer içerikli bazı diğer başlıklar için;

bkz: Fırında baklava fanlı mı pişer fansız mı pişer?

bkz: Fırında balık fanlı mı pişer fansız mı?

bkz: Fırında poğaça fanlı mı pişer fansız mı?

bkz: Fırında sütlaç fanlı mı fansız mı pişirilir?

bkz: Fırında kek fanlı mı fansız mı pişirilir?

bkz: Fırında börek fanlı mı pişer fansız mı?

aloavera

05.05.2021 22:53

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Fırında ekmek fanlı mı pişer fansız mı pişer?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.