5.00 / 1 oy

Evden yapılabilecek ek iş fikirleri

Özellikle uzaktan çalışma ödeneği alarak evden çalışan ssk'lılar, zamanlarını daha verimli kullandıkları ve mesela işe gidip gelmekle zaman kaybetmedikleri için evden çalışabilecek ekstra zamanlara sahip oldular. Ayrıca evden çalışma ödeneği alan çalışanların bir kısmı, evden çalışmaları karşılığında iş yerlerinden de daha az maaş alıyorlar ve geçim sıkıntısından dolayı ek gelire ihtiyaç duyuyorlar. Pandemiden dolayı herkesin gelirleri azaldı ama giderler maalesef pandemi falan dinlemiyor. Krediler her ay aynı tutarla ödenmek durumunda, kredi kartları, market alışverişleri ve evin diğer giderleri ise enflasyonun etkisiyle artarak devam ediyor. Bu ortamda evden çalışarak ek gelir elde etmenin yollarını aramak da gayet doğal bir durum.

İnternetten evden yapılabilecek ek iş fikirleri nelerdir diye arattığımda gelir getirip getirmeyeceği belli olmayan işler ile ilgili duyurular geliyor. Makale yazmak ve kelime başı para kazanmak gibi fikirler kısmen mantıklı ama onlarda da ödemelerin gelip gelmeyeceği bence çok muallak. Youtube kanalı açmak ise artık dipsiz kuyuda bulunmaya benziyor, yok yere vlogger ekipmanı masrafı..

Kendi adıma evde üreterek satabileceğim ne olabilir bunun araştırmalarını yapıyorum. Ahşap ürünler ya da moda tasarım gibi konularda az ekipmanla çok güzel şeyler ortaya konabiliyor. Evden yaparak para kazanılabilecek işler konusunda fikri olan var mı aramızda?

patiayak

21.09.2020 11:44

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evden yapılabilecek ek iş fikirleri

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.