5.00 / 1 oy

Yapı Market Açmak Para Kazandırır mı ve Karlı mıdır?

Şehirler arası yoldayken bile en sık karşılaştığım dükkanların hep yapı marketler olduklarını fark ettim. Üstelik sadece tekzen ya da bauhaus vb gibi büyük yapı marketi zincirlerinden de bahsetmiyorum. Ufacık dükkanlarda market açar gibi herkes yapı market açmış ve hepsinin de içi ve önü tıklım tıklım kalabalık. n11 gibi pazaryesi sitelerine girince bile en çok e-ticaret mağazasının yapı marketler olduğunu görür oldum.

Özellike büyük şehirlerde ve yazlık tatil beldelerinde insanların yapı marketlerine çok ilgi gösterdiklerini gözlemliyorum. Ama bulundukları konumdan bağımsız olarak internetten de sipariş alabildilkeri için sürekli olarak ticaret yapar haldeler. Muhtemelen iş modeli olarak toptan alarak perakande satış yapıyorlar ve elektriğinden boyasına kadar hırdavat, nalburiye gibi türlü malzemeleri satarak çok güzel iş yapıyorlar.

Acaba yol üzeri ufak bir dükkan açarak yapı market açsam göründüğü kadar güzel iş midir yoksa para kazanayım derken zarar eldeki sermayeden de olur muyum?

Hanifi.Yurtoğlu

30.08.2020 12:41

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yapı Market Açmak Para Kazandırır mı ve Karlı mıdır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.