5.00 / 1 oy

EBA Canlı Ders Videoları Kaydediliyor mu?

EBA (Eğitim Bilişim Ağı), pandeminin etkisi ile uzaktan eğitime geçilmesi ile birlikte öğrenciler ile öğretmenleri inernet üzerinde. sanal bir sınıfta buluşturarak derslerin online olarak işlenebilmesine olanak tanıyan platformdur. EBA platformunda canlı dersleri video olarak kaydedebilirsiniz, dersin kaydedildiğini de ekranın sol üst kısmında yer alan kaydediliyor yazısından teyit edebilirsiniz. Peki kaydedilen bu canlı derslere daha sonra erişmek istersek bu videolar bilgisayarda nereye kaydediliyor ve nasıl açıp izleyebiliyoruz?

EBA canlı derslerde yapılan dersleri hem öğrenciler, hem de öğretmenler daha sonra izleyebilmek için kaydedebilirler. Kaydetme işlemi, EBA uygulaması üzerinden yapılabileceği gibi Zoom uygulaması aracılığıyla yapılan uzaktan derslerde Zoom kullanarak ya da OBS Studio gibi harici ekran kaydetme programları aracığıyla yapılabilir.

bkz: Zoom Videoları Nereye Kaydediliyor?

bkz: OBS Studio Videoları Nereye Kaydediyor?

 

Editör editi: benzer başlıklar için;

bkz: Zoom Bas Konuş Özelliği Nasıl Kullanılır?

bkz: Zoom cannot find the files to convert hatası ve çözümü

bkz: Zoom'da anonim olarak nasıl mesaj göndermek mümkün mü?

bkz: Uzaktan eğitimde zoom'da yoklama alınabilir mi?

 

Mustafa Mert

15.04.2021 12:30

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
EBA Canlı Ders Videoları Kaydediliyor mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.