5.00 / 1 oy

Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici incelemesi

3.800 TL vererek Dyson'ın saç şekillendirici ürününü satın aldım. Ürünü satın almadan önce internette hiç kaynak bulamadığım için alırsam ben yazacağım demiştim, alınca da kısaca ürün hakkındaki yorumlarımı yazayım dedim.

Ürünün iki farklı versiyonu satılıyor, bu versiyonlar arasındaki tek fark ise 2 adet ek başlık. Az başlıklı olan ürün piyasada Dyson Airwrap Smooth&Control Saç Şekillendirici olarak geçiyor ve fiyatı 3.500 TL. Benim satın aldığım full paketin adı ise Dyson Airwrap Complete olarak geçiyor ve fiyatı da yukarıda da değindiğin gibi 3.800 TL.

Piyasada onlarca farklı saç ürünü içerisinde sanırım en pahalı ürün bu, fiyat olarak da aşağı yukarı iki asgari ücret maaşına denk geliyor. Bu yüzden herkes böyle bir ürüne sahip olmak ister ama bu fiyata bir saç şekillendirici almak ne derece mantıklı ya da bu paraya değer mi, asıl soru bu. Böyle bir cihaza sahip olmak için, kendi saçınıza düzleştirme ya da dalga etkisi yapmak istiyor olmalısınız. Yoksa sadece saç kurutmak için alınabilecek bir üründen çok daha fazlası bu. Mesela evde saçınıza hacimli bukleler yapmak için başlıkları ve kullanımı oldukça işlevsel, en azından ben beklediğimin karşılığını aldım diyebilirim. Dyson da bu üründe Coanda etkisi olarak isimlendirilen aerodinamik bir olgudan yararlandığını söylüyor.

Önce kutu içeriğini yazalım:

- Dyson Airwrap Complete (cihazın kendisi)

- 2 adet 30 mm Airwrap başlık

- 2 adet 40 mm Airwrap başlık

- Sert düzleştirme fırçası başlığı

- Yumuşak düzleştirme fırçası başlığı

- Yuvarlak hacimlendirme başlığı

- Ön şekillendirme kurutucusu

- Filtre temizleme fırçası

- Saklama kutusu ile altlığı

Ürünün kutusunu açınca çok şık ve altın rengi, derimsi bir saklama çantası ile karşılaşıyorsunuz. Bu çanta hacim olarak tüm başlıkları tek seferde içine alacak boyutta ve seyehat gibi durumlarda sarsılmadan taşıyabilmeniz için ideal. Ama alt ve üst kısımlarındaki korumalar çok sert mi derseniz değil. Taşımadan çok evden çıkartmamakta fayda var yani. Ama başlıkları kullandıkça temizleyerek derli toplu durmaları için çantasına koymak rahat oluyor.

Cihazın üzerinde üç adet buton var. Bu butonlardan ilki cihazı açıp kapatmaya yarayan ve soğuk moduna geçmesini sağlayan buton. İkinci tuş ile sıcaklığı, üçüncüsü de hava şiddetini ayarlayan tuş.

Ön şekillendirme kurutucusu ile saç kurutma eylemi daha kısa ve keyifli oluyor diyebilirim. Cihazın priz kablosu da emsal ürünlere kıyasla daha uzun olduğı için uzun saç kurutma problemlerinizi oturduğunuz yerden nispeten daha kolay bir şekilde yapabilmenizi sağlamış oluyor.

Ürünü hakkıyla kullanabilmek için her bir başlığı ile bol bol denemeler yapmak ve kuru saçı elektriklendirmeden, nemli saç ile neler yapabileceğinizi keşfetmek biraz zaman alacaktır. Ama durumunuz el veriyorsa evinizde böyle bir saç şekillendirme ürününe sahip olduğunuzu bilmek çok keyifli bir duygu.

ozge

16.12.2019 09:01

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Dyson Airwrap Complete Saç Şekillendirici incelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.