5.00 / 1 oy

Bitcoin Hesabının Sahibi Bulunabilir mi?

İnsanlara mail atarak şantaj yapan bir kişi ya da kişiler topluluğu var ve her mail'de de aynı bitcoin hesabı üzerinden para istiyor. Çok sayıda insana aynı maili gönderdiği için şantaj unsuru olarak bahsettiği şeylerin aslı astarı yok ama bu kişinin tuzağına düşerek para gönderen de çok kişi olduğunu tahmin ediyorum. Benzer yollarla bitcoin üzerinden para talep ederek yasal olmayan taleplerde bulunan daha ne kadar insan vardır tahmin bile edemiyorum. Sormak istediğim soru ise bitcoin hesabının sahibi nasıl bulunur?

Bitcoin hesabının kime ait olduğunu bulabilmenin bir yolu var mıdır ya da savcılığa girip bitcoin adresini versem hesap sahibini bulabilirler mi? Bu arada hesap sahibinin Türkiye'den olmadığını tahmin ediyorum çünkü gönderdiği mailde yazdığı ifade sanki google translate'ten çevrilmiş gibi görünüyor ve kelime/anlam hataları var. Ama bu tür maillerin insanlara ulaşmamasını sağlamak için bir tür önlem almak ya da bu dolandırıcılığı yapanları yakalayıp cezalandırmak ve internete olan bağlarını koparmak gerekir diye düşünüyorum.

S.Uluçay

27.11.2020 01:59

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 26 Ekim 2021 01:46
    0

    bitcoin, bildiğim kadarıyla her işlemi kendi içerisinde saklayan ve kuyruğuna takarak uzamaya devam eden bir sistem olduğu için bugüne kadar bitcoin ile yapılmış olan her türlü işlemin bitcoin'in bugünkü versiyonunda yer alması beklenir. ama bu açık kaynak kodlu bir sistem midir ve bakınca hangi koddaki işlemin kim tarafından yapıldığı anlaşılabilir mi bunu bilemiyorum

  • 28 Şubat 2022 09:57
    0

    teorik olarak bulunabilir ama bulabilir misin dersen bende o araçlar yok elbette

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bitcoin Hesabının Sahibi Bulunabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.