5.00 / 1 oy

AÖF yarıyıl sınav tarihleri ne zaman?

2020-2021 Eğitim öğretim yılının da covid-19 salgını gölgesinde açılmasıyla başlayan süreç bir ara okullan açılmasıyla çalkalanmaya başladı. Sonrasında üniversiteler açılırsa hastalık durumunun daha da kötüleşeceği (düşünün Türkiye'nin her bir tarafından milyonlarca öğrencinin şehir değiştirmesi nasıl bir faciaya yol açar) düşüncesi ağır basmış olacak ki sadece ilk okul, orta okul ve liselerde kademeli olarak okulların açılması sağlandı. Tüm sınıfların yüz yüze ğitime başlayacağı konuşulurken pkullarda ilk sınavların yüz yüze yapılmasına karar verildi. Sonra ne mi oldu, bu durumun bile salgına dolayısıyla hastalığa davetiye çıkarması sebebiyle sınavların 2. haftası (her okulda iki hafta yapılmıyor olabilir) tekrar tüm sınıfların online yani uzaktan eğitime geçilmesi talimatı verildi. 

Hatta eğitim- öğretim dönemine henüz başlanmamışken ÖSYM tarafından yapılan yüz yüze sınavlarda görevlilere covid-19 pozitif hastalarının olduğu salonlarda görev yapacakları bilgisi verilmeden yapılan sınavlar olmuştu da kıyametler kopmuştu. Tüm bunları neden yazdım çünkü Açık öğretim dersleri her ne kadar uzaktan yapılsa da ara sınavları ve final sınavları her daim yüz yüze yapılmıştır. Şimdi açık öğretim ara sınavlarının vakti yaklaşıyor peki sınavlar yüz yüze mi yapılacak yoksa online mı olacak bilgisi olan varsa yazarsa ne iyi olur. Haliyle eğer yüz yüze yapılacaksa sınava katılmayacağım.

mcancebe

28.11.2020 16:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
AÖF yarıyıl sınav tarihleri ne zaman?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.