5.00 / 1 oy

Çene ağrısı neden olur?

Birkaç saattir ilginç bir şekilde çenemin ağrıdığını fark ettim ve konuşmak bile şu an yorucu geliyor, daha önce çok uzun saatler boyunca sakız çiğnediğimde de çenemin ağrıdığını hatırlarım ama durduk yere insanın çenesi neden ağrır diye merak ettim ve bir soru başlığı da ben açmak istedim.

Aklıma gelen en makul sebepler, yemek yerken çene kaslarımı fazla zorlamış olabileceğim ya da gece uyurken farkında olmadan dişlerimi sıkmış olabileceğim, açıkçası ağrının devamı durumunda doktora gitmeyi de düşünüyorum ama eklem ağrısından ziyade de kas ağrısına benzer bir ağrı olduğu için geçer gibi de geliyor.

Çene ağrısı durduk yere neden olabilir ve ciddiyet durumu ne olabilir yazar arkadaşlardan bilgisi olanlar varsa yorumlarını merak ediyorum.

Edit: ağrı kesici aldım, şimdilik biraz geçti gibi ama ilerleyen saat ve günlerde bakalım geçecek mi ya da tekrarlayacak mı..

 

Editör editi: sitede yer alan bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Diş ağrısı baş ağrısı yapar mı?

bkz: Baş Ağrısı Koronavirüs Belirtisi Midir?

bkz: Bilek ve Parmakta Eklem Ağrısı Neden Olur?

bkz: Boğaz Ağrısı Koronavirüs Belirtisi midir?

bkz: Boyun ağrısı için yastık tavsiyesi

bkz: Safra kesesi ağrısı nerede ve nasıl olur?

A.Haliloğlu

04.06.2021 10:51

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Çene ağrısı neden olur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.