5.00 / 1 oy

Damlatan musluk (lavabo bataryası) nasıl tamir edilir?

Su arıtma cihazı musluğu nasıl değiştirilir? konusunda da su arıtma cihazımın musluğunun damlattığını ve bu damlamayı kendi imkanlarımla değiştirmeyi öğrendiğimi söylemiştim. Özet geçmek gerekirse zor olan şey, o musluğun takılı olduğu alt tezgahın altına girebilmek ve contaları sıkıp geri takabilmek. Ustaların çatal gösterdikleri kadar varmış durum. Kolay olan ise mantığının çok basit olması. Gelen suyu duvardan kapat, musluğun civatasını sök ve çıkar, yenisini tak ve hortumunu bağla. En fazla 1-2 damla daha su damlatır, onu da civatayı biraz daha sıkarak damlamanın da önüne geçmiş oluyorsun. 50-60 TL'ye sadece musluğun maliyetine işlem tamam. Diğer türlü işçilik tek başına 100 TL'den aşağı olmazdı.

Şimdi bu su arıtma cihazının musluğunu değiştirince bana bir cahil özgüveni geldi ve evde ara sıra damlatan mutfak musluğunu da değiştirebilirsem değiştirmeyi ya da tamir edebilirsem sadece salmastra değişimi (bkz: Salmastra Nedir ve Nasıl Değiştirilir?) ile sorunu çözmeyi umuyorum.

Tüm bataryanın değişiminin diğer su arıtma musluğundan farklı olduğunu düşünmüyorum, ama salmastra değişimi için nereyi nasıl gevşetmem gerekir ve dikkat etmem gereken noktalar nelerdir henüz bilmiyorum. Bu soruyu da eğer cevap verebilecek olan birisi olursa diye danışmak için açıyorum ama cevap veren birisi çıkmasa da muhtemelen yine kendi çözümümü kendim yapar ve kendi cevabımı yazarım :) Musluk tamiri bile olsa insan bir şeyi öğrenmeyi sevdikten sonra her şeyden keyif alabiliyor :)

esen42

09.01.2021 10:07

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Damlatan musluk (lavabo bataryası) nasıl tamir edilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.