5.00 / 1 oy

BUIDL Nedir? BUIDL Açılımı ve BUIDL'ın Anlamı Nedir?

BUIDL kelimesini ilk kez görenler build (inşa etmek) kelimesinin yanlış yazılmış hali sanıyorlar, ancak BUIDL da tıpkı önceki yazılarımda paylaştığım gibi son zamanlarda kripto para piyasaları ile popüler olmuş terimlerden bir diğeridir.

BUIDL'ın açılımı yoktur, bu anlamda HODL gibidir. Anlamı ise kripto para piyasaları düşse de çıksa da bitcoin, ethereum ya da binance coin gibi uzun vadeli olarak nispeten güvenli sayılan coin'ler cinsinden elinizdeki coin sayısını artırmaya odaklanmanız gerektiğidir.

Piyasalar yükseldiğinde elinizdeki kripto paraların dolar ya da TL cinsinden değeri uçabilir, benzer şekilde piyasalar düşünce çakılabilir de. BUIDL felsefesindeki temel inanç, uzun vadede bitcoin gibi ana akım coin'lerin fiyatının er ya da geç tekrar yükseleceğidir. Bu sebeple BUIDL felsefesinde piyasalar yıkıldı gibi görünse bile al-sat yaparak bu coin'ler cinsinden elinizdeki kripto para miktarını artırmanızın faydanıza olacağı görüşü vardır.

 

Editör editi: önceki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: FOMO Nedir? FOMO Açılımı ve FOMO'nun Anlamı Nedir?

bkz: FUD Nedir? FUD Açılımı ve FUD'un Anlamı Nedir?

bkz: Spin-Off Nedir?

bkz: 200'ün %37'si Kaçtır Sorusunun Cevabı Nedir?

bkz: Coin ile Token arasındaki fark nedir?

bkz: Standart Sapma Nedir ve Nasıl Hesaplanır?

uguloglu

27.05.2021 20:44

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
BUIDL Nedir? BUIDL Açılımı ve BUIDL'ın Anlamı Nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.