5.00 / 1 oy

Blynk Nedir ve Arduino ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

mr. faruk nick'li yazarın paylaştığı Thingspeak.com nedir ve nasıl kullanılır? servisinde Arduino'ya uzaktan komut gönderemediğim için (Arduino sensörlerinin verilerini okumakta ve grafiksel ortamda geçmiş verilerle birlikte göstermekte çok başarılı ama komut gönderme konusunda bir araç bulamadım) ve Teleduino (Teleduino Nedir ve Arduino ile Nasıl Kullanılır?) ile ethernet shield olmadan kablosuz bağlantı kuramadığım için Arduino'ya uzaktan komut gönderebileceğim bir servis araştırırken Blynk ile karşılaştım. Blynk, ücretsiz kullanımı limitli olan bir platform ve internette de çok sayıda örneğini bulabilmek mümkün olduğu için en sorunsuz olarak kurabildiğim servis oldu.

Amacım, ESP8266 ya da nodemcu gibi bir kartla Arduino'daki verileri uzaktan okuyabileceğim ve uzaktan ışık aç ya da servo motoru çalıştır gibi komutlar gönderebileceğim bir sistem hazırlayabilmek. Blynk ile uzaktan bağlantı kurmakta ve blynk uygulaması kullanarak limitli kredi ile denemeler yapmakta bir problem yaşamadım. Aylık dolar bazında ödeme yapmak yerine uygulamaya 5-10 TL karşılığında kredi yükleyerek istediğiniz butonları ya da diğer tasarımları ekleyebilme fikri çok iyi düşünülmüş. Blynk kullanarak birkaç uygulama hazırlayarak buradan da bağlantılarını ve nasıl kullanılabileceğini ilk fırsatta paylaşacağım.

oissende

23.09.2020 02:11

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Blynk Nedir ve Arduino ile Birlikte Nasıl Kullanılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.