5.00 / 1 oy

Bir Uydudan İki Uydu Alıcısına Bağlantı Nasıl Yapılır?

Millet IPTV teknolojisine (bkz: IPTV Nedir?) geçeli asır oldu ama evinizdeki internet stabil değilse ya da bağlantı hızınız kesintisiz olarak full hd çözünürlükte yayın izletmiyorsa uydu alıcısı kullanmaktan başka çareniz kalmıyor. Eğer evde birden fazla televizyonunuz varsa ve tek bir uydu anteni ile birden fazla televizyona bağlı uydu alıcısını beslemeniz gerekiyorsa da aşağıdaki gibi çözüm üretebilirsiniz.

Uydunuzun tek çıkışını ikiye daha fazla çıkışa bölen cihazlara splitter adı veriliyor. Sizin de uydunuzdan aldığınız kabloyu splitter ile çoğaltarak her bir reciever'a bir kablo çekecek şekilde kablolamanız gerekiyor. Splitter kurmak için uydu splitter'ının tek girişine antenden aldığınız kabloyu; out pinlerine ise uydu alıcılarınıza gidecek kabloları takarak çoğaltma işlemini yapabilirsiniz. Kablolama için de kısaca jak olarak bildiğimiz uydu konnektörlerinden internetten sipariş verebilirsiniz. Kablolama işlemini ve konnektörleri takarken hava şartlarını ve yağışları da göz önünde bulundurun ve kablo elemanları ile konnektörleri sıvı almayacak şekilde bağlamaya dikkat edin.

jediüzzaman

08.11.2020 18:23

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bir Uydudan İki Uydu Alıcısına Bağlantı Nasıl Yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.