5.00 / 1 oy

Bluetooth kulaklıklarda ses kopma sorunları

Bugüne kadar 5 adet bluetooth kulaklık satın aldım ve kullandığım modeller de piyasada en kaliteli ürünler olarak gösterilen Apple Airpods, Sennheiser Momentum True Wireless 2, Bang & Olufsen BeoPlay H4 gibi çok kaliteli kulaklıkları da içeriyor. Ses kaliteleri, dış sesi filtrelemeleri ya da telefonla konuşurken mikrofon kaliteleri mükemmel olabilir; ama tümünde bluetooth ile zaman zaman kopmalar yaşadım.

İnternette her kullandığım kulaklık için kopma sorunları hakkında çok araştırma yapmış ve bu kesintilerin tüm kulaklıklarda gerçekleştiğini bilen birisi olarak şimdiye kadar sadece codec güncellemelesi ile tek bir kulaklıkta bu kesintileri azaltabilmem mümkün oldu, bunun dışında tüm kulaklıklarda bilgisayar ya da telefon bağlantılarında istisnasız olarak ara ara kopma ve ses kesilme sorunları yaşadım.

Bluetooth kulaklıkların halen 1.0 sürümüne teknoloji olarak ulaşmadıklarını ve kesintisiz olarak kullanılabilir versiyonlarının üretilmesine halen birkaç yıl daha olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte benzer sorunlarla karşılaşan ve çözümlerini bulabilen arkadaşlar olursa bilgi vermelerini ve bu başlıktan tartışmalara katılmalarını rica ediyorum.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Xiaomi Redmi Bluetooth Kulaklık Kulağımdan Düşüyor

bkz: Sennheiser Bluetooth Kulaklık Ses Kısılmıyor ve Açılmıyor

bkz: Arduino'da HC06 Bluetooth Modülü Kullanımı ve Örnek Kodları

bkz: 15 TL'lik bluetooth kulaklık incelemesi

bkz: Telefonla konuşmak için bluetooth kulaklık tavsiyesi

bkz: 200 TL altı Bluetooth kulaklıklar

akılkarakter

15.06.2021 22:01

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bluetooth kulaklıklarda ses kopma sorunları

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.