5.00 / 1 oy

DualShock 4'te Kolların ve Düğmelerin İşlevlerini Değiştirmek

2 yılı aşkın süredir kronik arızalı DualShock 4 V2 bir kol ile uğraşıyorum, beni oyun oynamaktan soğuttu diyebilirim. Soldaki kolda kendl kendine hareket etme problemi var ve 3 kere garantide tamir olmasına rağmen yine bozuldu ve artık ikinci kol olarak sadece ilk kolun pili bitti zamanlarda kullanıyorum.

Yeni kol fiyatları artık malum olduğu için (ekiden konsol aldığımız fiyatlara artık kol alabiliyoruz, kol gibi fiyat da denebilir) bu kolu bir şekilde kullanmaya devam etmek istiyorum. Aklıma da soldaki kol ile sağdaki kolun işlevlerini değiştirmek geldi. Oyunların çoğu soldaki kol ile oynandığı için bu kolu kullanamıyorum ama sağ ve sol kolun işlevlerini yer değiştirirsem çok ergonomik olmasa da arada sağdaki kol ile hareket edebilecek kadar çalışır bir kolum olmuş olur. Bazı oyunlar kendi içinde bu ayarı değiştirmeye izin verebiliyor ama örneğin NBA 2K21 gibi oyunlarda düğmelerin ve kolun fonksiyonlarını yer değiştiremiyorsunuz. Playstation ana menüsünde ve kol ayarlarında da bu ayarı bulamadım.

Acaba herhangi bir şekilde kolu root'lar gibi kolların işlevlerini yer değiştirebilecek şekilde bir düzenleme yapabilmem mümkün müdür? Bir yolu varsa bunu hangi cihazda nasıl yapabilirim?

vedat

10.11.2020 19:27

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
DualShock 4'te Kolların ve Düğmelerin İşlevlerini Değiştirmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.