5.00 / 1 oy

Bilardo masası nasıl temizlenir?

Arkadaşlar merhaba, ayıptır söylemesi ben eve bilardo masası almış bulunuyorum :) Üç top ısıtmalı bir bilardo masası aldım ve kurulumunu da yaptılar aldığım yerden. Hem bilardo masasını koyacak yerim yoktu (bir odayı tamamen boşaltıp bilardo masasına ve aksesuarlarına ayırmak durumunda kaldım) hem de hiç böyle bir maliyete girmeye niyetim yoktu ama bilardoyu sevdiğimi bilen işgüzar bir arkadaşımın hediyesi olduğu için geri de çeviremedim. Yıllarca bilardo salonlarında saatine bir dünya para vererek oynadığım bilardoyu şimdi evimde istediğim zaman istediğim kadar oynayabiliyor olma fikri bile çok ilginç geliyor, gelecek yıl da bir arcade makinesi alırsam daha da ölmem herhalde :)

Bilardı masasının sağlıklı kullanımı için öncelikle masanın üzerine iyi bir aydınlatma gücü olan bir tepe lambası alacağım, bu lambayı da bulduğum için bu kısımda sorun yok. Ama bilardo masası da tozlanan ve bakım isteyen bir şeymiş meğerse. Şimdilik tozlanmasın diye üzerini örtüyorum ama böyle de dekor olma özelliğini kaybediyor ve arada sırf örtüyü kaldırmamak için üşendiğim ve hiç oynamadığım da oluyor.

Sormak istediğim konu ise bilardo masalarının temizliği ve düzenli bakımı nasıl yapılır? Örneğin nemli bezle tozunu alabilir miyim yoksa sıvı temas etmesinin zararları var mıdır? Bilardı işletmecilerine sorsam muhtemelen kıllığına cevap vermezler, ben de bir ihtimal aramızda daha önce bilardı masası kullanmış yazar varsa diye buradan sormak istedim.

Not: Pike çekmiyorum, hatta pike çekmek yasaktır diye yazı da asacağım masanın yanına adettendir :)

roni

12.02.2021 12:31

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bilardo masası nasıl temizlenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.