5.00 / 1 oy

Balıkların psikolojileri bozulur mu?

Sitede balıklar ile çok yazı gördüm, belli ki akvaryum ve balık meraklıları var burada. Troll falan değilim ve ciddi ciddi merak ettiğim için soruyorum, balıkların da diğer canlılar gibi psikolojileri var mı ve psikolojileri bozulabiliyor mu? Balıkların hafızaları kaç saniye onu bilmediğim için kendi adıma bir yorum yapamıyorum ama eğer gerçekten balıkların hafızaları 2-3 saniye ise psikolojilerini bozabilecek kadar haıfızaları olduğunu sanmıyorum ama bu da diğer bir çok yanlış bilgi gibi doğru olmayabilir, bu yüzden soruyu akvaryum ve balık konusunda bilgili yazarlara yöneltmek istiyorum.

ytuncel

27.02.2020 17:27

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 10 Ekim 2021 10:07
    2

    eskiden çocukların bile psikolojileri umursanmazdı, bu şekilde büyüyen çocuklar çoktan büyüdüler, adam oldular, yaşlandılar ve bir kısmı da öldü. Bu insanlar bile psikolojilerini düzeltmeyi ve zihnen sağlıklı insanlar olmayı başardılarsa evcil hayvanları ile bu kadar hassas derecede ilgilenen insanların da biraz daha rahat olmaları gerektiğini düşünüyorum. dün komşum, köpeğinin psikolojisi bozulduğu için kapıcıyı kapıyı çalmaması gerektiği konusunda anlamsız bir sertlikte uyardı mesela, apartman sakinleri de kendi psikolojisini bozdu saçmaladığı için doğal olarak. balığın psikolojisine de çok takılmayın, çok çok birkaç saniye geç unutur

  • 9 Aralık 2020 11:24
    0

    Balıkların hafızalarının kısıtlı olmadığına inandığım gibi psikolojilerinin bozulduğunu düşünenlerdenim. Bazen çok hareketli, akvuaryuma yaklaştığımda tepki gösteren balıklar bazı günler yakınıma bile gelmiyor. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Balıkların psikolojileri bozulur mu?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.