5.00 / 1 oy

Bahçe Mobilyasını Örtmek İçin Su Geçirmeyen Kumaş Tavsiyesi

Artık yazın sonuna geldiğimize göre bahar yağmurları da yakındır. Ama havalar muhtemelen 2 ay kadar daha sıcak sayılacak bir seviyede seyredeceği için balkonu ya da bahçesi olan kişiler bu açık hava imkanlarını bir süre daha kullanmak isteyecekler. Ancak koltuklarınızı, masalarınızı ve diğer outdoor mobilyalarınızı her seferinde içeri ve dışarı taşımamak istiyorsanız yağmurdan da korumanız gereken günler yakındır. En azından bendeki durum ve program bu şekilde.

İnternette özellike pahalı barbeküler için özel boyutlarda satılan kumaşlar ve örtüler çok kaliteli oluyor. kendi renkleri soluyor ama kesinlikle su geçirmiyorlar ve üzerini örttükleri şeyi son derece iyi koruyorlar. İstedikleri kadar su altında kalsınlar, suyu emmedikleri için şişmiyorlar ve ıslanmıyorlar da. Ama bu ürünleri hazır olarak almak isterseniz maalesef çok da pahalılar. Bir masanın üzerini örtmek için alacağınız örtü size 500 TL gibi bir rakama malolabilir. Ben bu kumaşları nasıl daha ucuza bulabileceğimi ve diktirebileceğimi öğrenmek istiyorum.

Panço denen yağmurdan koruma kamuflajı gibi olan montların kumaşları naylon gibidir ve sürekli olarak hışırdama yaparlar. Eğer rüzgar alan bir balkonunuz ya da bahçeniz var ise rüzgarlı günlerde bu hışırtı sesi sizi çok rahatsız edecektir. Benzer şekilde şeffaf naylonlar için de aynı durum geçerli. Ama biraz daha kalın olan kumaşlarda hem hışırtı sesi olmuyor, hem de kumaş ağır olduğu için kolay kolay oynamıyor. hafif kumaştan yapılan mobilya örtülerinin ise uçup gitmesi bile gayet olası.

Barbekü örtüsü olarak kullanılan bu kumaşların adını ve nereden bulunabileceğini bilenler var ise yardımlarını rica ediyorum. Eğer bahçe mobilyalarını sudan ve yağmurdan korumanın daha etkili bir yolu ya da farklı bir kumaş türü bilenler varsa bu bilgileri de paylaşmalarını rica ediyorum.

çilegah

08.09.2020 01:42

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 29 Ekim 2021 07:57
    0

    hiç boşuna uğraşmayın, bunlar yerine teknelerde ve kamyonlarda da kullanılan mavi brandalardan sipariş edin. hem daha ucuzlar, hem suya karşı daha dayanıklılar, hem de çekmeye sündürmeye falan gelirler hemen paramparça olmazlar. adı kumaş olunca fiyatının yanına bir sıfır daha eklemeniz gerekir yoksa

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bahçe Mobilyasını Örtmek İçin Su Geçirmeyen Kumaş Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.