5.00 / 1 oy

Russell Hobbs Baharat Öğütücüsü İncelemesi

zonelman nick'li yazar Baharat Öğütücüsü Tavsiyesi (2020) sorusunda baharat öğütücüsü tavsiyesi istediği için 11.11 indirim günlerinde amazon'dan satın aldığım Russell Hobbs Baharat Öğütücüsü ürününe istinaden kullanım deneyimlerimi kısaca paylaşmak istedim. Ürünün siyah ve metal renginde olan iki farklı versiyonu var, ben cilalanmış paslanmaz çelik olan modelini satın aldım.

Bu ürünün fiyatını uzun zamandır takip ediyordum çünkü daha hesaplı olarak satılan baharat öğütücülerin yorumlarını okuyarak çok da kaliteli olmayan ürünler olduklarını biliyordum. Russell Hobbs da premium bir marka değil ama yine daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Ürünün fiyatı 336 TL - 600 TL arasında gidip geliyordu, ben kendime 250 TL'nin altına inerse alırım demiştim ve ürünün 11.11'de 224 TL'ye indiğini görünce sipariş verdim. Ürün zaten çiftli olarak satılıyor, yani tanesini 112 TL'ye almış oldum.

Ürünün olumlu ve olumsuz özelliklerini aşağıdaki gibi maddeler halinde yazdım:

- Ürünün içinden pil çıkmıyor. Evdeki bakkal pili dediğimiz pilleri takarak denediğimde de öğütücü çalışmadı. Ben de 8 adet duracell satın alarak denedim ve güzel çalıştı. Her bir baharat öğütücü 4 pille çalışıyor ve bu pillerin de kaliteli olması gerekiyor. Piller çok sık biterse 8 adet şarj edilebilir AA kalem pil alırım muhtemelen.

- Öğütücünün alt kısmında ne yoğunlukta baharat dökülmesini istediğinizi ayarlayabildiğiniz bir çevirme yeri var. Buradan karabiberi çok az, tuzu da bolca dökecek şekilde ayarladım.

- Altında ışığı da var döktüğünüz yeri görebilmeniz için ama çok da güçlü bir aydınlatma beklemeyin

- Kullanımı pratik, üstte düğmesi var ve basınca da gayet sorunsuz çalışıyor. Baharat döküldükten sonra ucunda biraz dökülmeyen kısım birikiyor. Bunun da dökülmesi için öğütücüyü biraz sallamanız gerekiyor çünkü yemeğe dökülmeyen baharatlar öğütücüyü koyduğunuz yerde tezgaha dökülmüş oluyor. Altına konması için birer şeffaf başlık koymuşlar ama bunlarda çevirince öğütücünün başına oturmuyorlar. Muhtemelen sadece zemine değil de alın bunun üstüne koyun demek için hazırlanmış. Keşke yerine oturabilen daha kaliteli bir şey kullansalarmış

- Öğütücüyü elime ilk alınca içine baharat koymadan önce bir yıkayıp temizlemek istedim, malum ne şartlarda hazırlandığını bilemeyiz. Ama içindeki mandren ve yay sistemi baharatlarla doğrudan temas edecek şekilde bu kısımda yer aldıkları için paslanırlarsa diye yıkamaktan vazgeçtim. Keşke bu kısımlar baharatlara değmeyecek ve baharatların konduğu kısım da çıkarak temizlenebilecek şekilde tasarlasalarmış.

Sonuç olarak ürün muadillerinden biraz daha pahalı ama görsel olarak ve uzun ömürlülük olarak artıları var. Ama kullanım konusunda yukarıda bahsettiğim eksileri olduğunu da bilerek alın. Şu anki fiyatı bence yine fazla, indirime girmesini bekleyerek yine 250 TL altı bir fiyata satın alabileceğinizi umuyorum.

russell hobbs baharat öğütücü

russell hobbs baharat öğütme makinesi

volkanoxfb

19.11.2020 15:55

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

 • 11 Aralık 2021 10:20
  7

  amazon'dan ben de aldım, fiyatı düşsün diye çok bekledim ama baktım tam tersi daha da zamlanacak mecburen artık aldım. kısa süreli kullanım sonucu olumsuz eleştirilerim şunlar:

  - altındaki aparatlar çok rahatsız. sadece üzerine konsun diye yapmışlar, taşımanız gerektiğinde elinizle tutarak götürmeniz gerekiyor

  - makineyi durdurduktan sonra sallayınca ciddi miktarda tuz ya da hangi baharatı kullanıyorsanız içinde biriktiği için etrafa saçılıyor, masaya koysanız masayı batırıyor

  - cihaz kocaman ama haznesi çok küçük, sürekli doldurmakla uğraşmak gerekiyor

  ama maalesef piyasada gerçek anlamda kaliteli bir baharat öğütücü bulamadığım için aldım ve iade etmeyeceğim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Russell Hobbs Baharat Öğütücüsü İncelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.