5.00 / 1 oy

Glutensiz Ürün Sipariş Edilebilen Yerler

Glutensiz beslenme üzerine bir şeyler okuyunca hayatıma neler katacağını deneyimleyebilmek için 6 aylığına tamamen glutensiz beslenmeyi düşünüyorum. Glutensiz beslenmeye başlamak için de birkaç hafta sonrasına bir tarih belirledim kendime ve bu süreçte mutfaktaki glutenli tüm ürünleri tüketerek ya da birilerine vererek sıfırlayacağım.

Hazırlık sürecinin benim için daha önemli olan parçası ise tedbirli olmak ve glutensiz ürünleri lazım olduğunda nereden sipariş verebileceğimi bilmek. Pandeminin bir süre daha bitmeyeceği belli olmuşken ve eve sipariş vermeye devam edeceğim hemen hemen kesinken benim için en büyük belirsizlik kaynağı, internetten nereden glutensiz ürünler sipariş edebileceğim.

n11 ve gittigidiyor gibi sitelerde glutensiz olarak satılan evde hazırlanmış ürünler yerine büyük market zincirlerinin glutensiz ürün reyonlarını tercih etmeyi planlıyorum ama mesela macrocenter'dan eve glutensiz ürünleri sipariş edip edemeyeceğimi bilmiyorum, ya da belki glutensiz ürün alışverişi yapabilmek üzere kurulmuş firmalar ve e-ticaret siteleri varsa bunları da bilmiyorum.

Glutensiz ürünler tüketen ve alışverişlerini online olarak yapan yazarlardan eve glutensiz ürünler sipariş verilebilecek güvenli yerleri paylaşmalarını rica ediyorum. 

oznurmavi

28.09.2020 15:43

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 5 Aralık 2020 21:09
    3

    Eskiden gluten içermeyen ürün satn yer bulmak o kadar zordu ki zamanınızın büyük bir kısmını buna harcardınız. Hatta insanlar gluten kelimesine bile o kadar yabancıydı, aynı dili konuşmadığımı düşündüğüm zamanlar oluyordu. Neyse ki şimdi satıcılar da daha bilinçli (ya da paranın kaynağını buldular) yeme-içme hizmeti veren yerler de. Yani çok rahatlıkla glutensiz gıda bulabilirsiniz, marketlerde de internet satışında da. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Glutensiz Ürün Sipariş Edilebilen Yerler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.