5.00 / 1 oy

Asus Monitörde Ölü Piksel Sorunu

İnternetten güzel bir kampanya ile satın aldığım 27" Asus oyun monitöründe iki adet ölü püksel olduğunu görüne bütün keyfim kaçtı :( Daha önce bu tip olayları ve şikayetleri internette görüyordum ama milyonda bir başa gelen şeyler olduklarını düşündüğüm için nasıl olsa benim başıma gelmez diyordum. Kırk yılın başı güzel bir monitör alayım dedim, üstelik iyi de para verdim, şansa bak..

Satın alınan monitörde ya da televizyonda ölü piksel çıkması durumunda takip edilmesi gereken prosedür nedir? Açıkçası monitörü güzel de bir fiyata satın aldığım için iade etmek de istemiyorum ama iade etmek istesem hemen para iadesi yaparlar mı ondan bile emin değilim. Ama servise gidip tamir edilebilecek bir problem ise ilk tercihim, ölü piksellerin onarılmasını istemek şeklinde olur. Ama ölü piksel sorunu neden olur hiç bilmediğim için tamir olduktan sonra sorun ilerleyen yıllarda tekrarlayabiir mi ya da tamir olur mu olmaz mı hiç bilmediğim için ne yapmam gerektiği konusunda çok kararsızım.

Özetle ölü piksel çıkan ve ucuza satın aldığım monitörü sizce garanti kapsamında tamir mi ettirmeliyim yoksa tüketici hakem heyetine başvurmak bile gerekse bir şekilde iade mi etmeliyim?

fatih4545

28.12.2020 13:44

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 2 Ağustos 2022 10:46
    0

    her markanın çeşitli monitör ve tv ürünlerinde bu başınıza gelebilir bir durum ama bazı ürünler özellikle daha fazla ölü piksele sahip olması ile ün salabiliyor. monitörü almadan önce mümkünse uzun süreli kullanım testlerini ve kullanıcı yorumlarını çok iyi araştırmalısınız

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Asus Monitörde Ölü Piksel Sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.