5.00 / 1 oy

Evde kelle paça nasıl yapılır?

Kasaptan kelle ve paça alarak evde kelle paça yapmak istiyorum. Kelleyi temizlemeyi az buçuk bilirim ama paçadan da hiç anlamıyorum. Kasaptan derisi ile satın aldığınız paçaları tüylerinden arındırmak için evde ne kullanabiliriz? Evde pürmüz yok, ocak çakmağı da ne kadar yeter emin olamadım. Asıl soru kelle paçayı nerede nasıl pişirmem gerektiği. Mesela temizlenmiş tüm bir kelleye ilave olarak 4-5 paça atsam ve tencerede pişirsem ne kadar süre pişirmeliyim, ayrıca lezzetine etki edecek diğer unsurlar (tencerede mi pişmeli yoksa düdüklüde mi gibi) neler olabilir? Evde kelle paça yapmaya bulaşma diyen arkadaşım çok oldu ama kelle paçanın faydalarını da göz ardı etmemek gerek. Lokantalarda sunulan kelle paçaların temizlenmesinden pek emin olamadığım için bence en mantıklısı da bu. Bir kere becerebilirsem gerisi de zaten gelir.

eleman41

15.11.2019 19:00

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 17 Ağustos 2022 18:29
    0

    evde kelle paça apmanın avantajı temizliğini kendiniz yapmanız ve bu sayede rahatçs güvenerek yiyebilmenizdir, aka kötü yanı ise hazırlamasının inanılmaz zaman alması ve zahmetli olmasıdır. bana sorarsanız güvendiğiniz bir restorandan sipariş edin hem o kadar zaman hem de eve sinen koku derdiniz olmasın. işkembe için de bu tavsiyem geçerli

  • 17 Ağustos 2022 19:54

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Evde kelle paça nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.