5.00 / 1 oy

Akyaka'dan yazlık almak sizce mantıklı mı?

Pandemi döneminde uzaktan da işlerimi yürütebildiğimi kendime ispatlama fırsatı buldum ve yılın büyük bir çoğunluğunu geçirmek üzere hangi bölgeden yazlık alsam diye araştırma içine girdim. Fethiye ve Bodrum çok kalabalık olduğu için elendi, Göcek'teki ev fiyatları inanılmaz pahalı. Son olarak en mantıklı gelen bölge ise Akyaka oldu.

Akyaka inanılmaz güzel bir şey. Sahili de güzel, denizi de tertemiz. Paralı barzolardan ziyade gençlerin geldikleri bir yer olduğu için insanlarla iletişim de daha güzel oluyor. Azmak çayı başında bol malzemeleri gözleme yedikten sonra buz gibi suya girmek, belki deniz sporlarına katılmak ve akşam da sahilin üst kısmında bulunan barlar sokağında zaman geçirmek inanılmaz keyif verici. Sorunları yok mu derseniz ilk sorun, buradaki daire ve yazlık fiyatlarının da resmen uçmuş olması. Kutu gibi dairelerin fiyatları 500.000 TL'den başlıyor. Ama bir daha mı gelicez dünyaya parası batsın derseniz biraz da sivrisinek problemi var o kadar. Gerçi Dalyan'dan sonra Akyaka'ya gittiğim için bu sivrisinekleri hissetmedim bile diyebilirim. Bilenler bilir, Dalyan'daki sazlık bölgelerden dolayı sivrisinekler sizi ortasına alıp orta gol oynayacak kadar işin suyunu çıkartmışlar ve nasıl bir evrim süreci geçirdilerse ısırdıkları yer de bir hafta balo gibi kalıyor.

Akyaka'dan yazlık alma düşüncemi paylaşmak ve hem olası alternatifler konusunda bilgi vermek isteyen olursa diye sormak; hem de Akyaka'da zaman geçirmiş birileri varsa Akyaka'nın olumsuz özelliklerini de öğrenmek istedim. Cevaplarınızı beklerim. 

dost

06.09.2020 19:40

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 30 Eylül 2021 05:31
    2

    fiyatlara şöyle bir baktım da o kadar paranız varsa zaten siz mantıklı birisi olmak zorundasınız :) mantıksız adamın ne işi olur o kadar parayla.. bence en doğru yatırımı yakalamak yerine nispeten doğru yatırımlarla da mutlu olabilmek lazım, bunun için de gayrimenkul fiyatları zaten uzun vadede yatırımcısını nerede olursa olsun mutlu ediyor.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akyaka'dan yazlık almak sizce mantıklı mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.