5.00 / 1 oy

Akıllı TV'ye uzaktan bağlanmak için uygulama tavsiyesi

Telefonlara ve bilgisayarlara uzaktan müdahale edebilmek, gerektiğinde bir sorunu düzeltmek ya da içinden bir dosya almak/dosya yüklemek amacıyla kullanılabilen teamviewer gibi programlar var. Bu programlarla bilgisayardan telefona ya da tabletlere bağlanabilmek bile mümkün, tersi olarak telefonunuzdan ofisinizdeki bilgisayarınıza da bağlanabiliyorsunuz.  Hatta tarayıcı eklentisi olarak başka bilgisayarlara daha hızlı erişim sağlayabilen uygulamalar (Chrome Remote Desktop gibi) bile var.

bkz: Chrome remote desktop ile kapalı olan bilgisayarı açmak

bkz: Chrome remote desktop'ta copy paste yapma hatası

bkz: TeamViewer farklı sürümlere bağlanmıyor

bkz: TeamViewer ile Kapalı Bilgisayarı Uzaktan Açmak

bkz: Teamviewer ile bağlanılan bilgisayarda görev yöneticisi nasıl açılır?

Aynı mantıkla internete bağlanabilen akıllı televizyonlara da uzaktan bağlanabiliyor olmamız gerekmez mi? Android cihazlar için belki teamviewer gibi uygulamalar ile bu mümkün olabilir ama ben asıl Samsung marka televizyonlar ve Tizen işletim sistemleri için uzaktan nasıl bu televizyonlara bağlantı kurabileceğimizi öğrenmek istiyorum. Tizen içinde uzaktan bağlantı amacıyla kurabileceğimiz bir eklenti var mı yoksa Android TV Box olmadan bu işlem mümkün değil midir?

bkz: Uzaktaki modeme nasıl bağlanabilirim?

fatihtansel

18.03.2021 20:52

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akıllı TV'ye uzaktan bağlanmak için uygulama tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.