5.00 / 1 oy

Teamviewer ile bağlanılan bilgisayarda görev yöneticisi nasıl açılır?

Teamviewer benzeri başka bilgisayarlara uzaktan bağlantı kurulan bilgisayarlarda el alışkanlığı ile yaptığınız klavye kısayolları, uzaktan çalıştırdığınız bilgisayar yerine kendi bilgisayarınızda bu kısayolları çalıştırıyor. Windows Remote Desktop bu konuda daha başarılı bir program ama ne yazık ki TeamViewer programı ve Chrome Remote Desktop için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Sorunun başlığında da belirttiğim gibi bu soruyu TeamViewer özelinde açıyorum ama basit ve genelleştirilebilir bir çözüm olduğu için diğer uzaktan bağlantı programları için de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz.

Yaşadığınız problem muhtemelen Teamviewer gibi bir program kullanarak başka bir Windows bilgisayara bağlantı kurmuş iken arka planda çalışan programları görebilmek için Görev Yöneticisi (Task Manager) aracını açmak amacıyla Ctrl+Shift+Esc klavye kısayolunu kullandığınızda karşı bilgisayar yerine kendi bilgisayarınızda görev yöneticisini açıyor olmaktır. Bu problemin iki farklı çözümü var, bu çözümlerden ilki Teamviewer'da klavye kısayollarının doğrudan karşı bilgisayarda çalışmasını sağlamak. Ama karşı bilgisayarda amacınız sadece görev yöneticisini açmak olduğuna göre ikinci ve daha kolay çözüm şu şekilde:

- Görev çubuğuna sağ tıklayın ve açılan seçeneklerden Görev Yöneticisi'ni seçin.

İngilizce Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlarda ise Task Manager olarak görebilirsiniz.

teamviewer task manager

oissende

26.11.2020 06:20

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Teamviewer ile bağlanılan bilgisayarda görev yöneticisi nasıl açılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.