5.00 / 1 oy

Chrome'da backspace tuşu neden geri gitmiyor?

Internet Explorer günlerinden beri hayatımda geri tuşuna mouse ile basmışlığım yoktur, kendimi bilddim bileli backspace tuşu bir önceki sayfaya geri döner ve bu da çok kullanışlı bir özellik olduğu için herkes tarafından da kullanıldığını tahmin ediyorum. Chrome'u çok güncel tutan birisi değilim ama geçenlerde olan bir güncellemeden sonra hem arayüzü değişti hem de backspace tuşu ile önceki sayfaya dönme özelliği kayboldu. Bunu ayarlar altında tekrar aktive edebileceğim bir özellik eklemişlerdir diye tahmin ediyordum ama orada da göremedim. Tekrar back tuşunu klavyeden nasıl aktive edebilirim?

Ahmet Demir

29.07.2019 03:55

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

  • 30 Temmuz 2019 20:55
    28

    Uzun zamandır backspace tuşu Chrome'da işlevini yitirdiği bildiğim kadarıyla. Ayarlar içerisinde backspace tuşuna tekrar işlerliğini kazandıracak bir özellik yok ama backspace tuşuna bastığınızda bir öncekş sayfaya dönmenizi sağlayan Chrome eklentisi için Go Back With Backspace araması yapabilirsiniz.

  • 14 Haziran 2022 06:21
    0

    eski bir internet explorer alışkanlığı, hatta o zamanlar windows 98'de alt+enter kombinasyonuyla da çalışılan pencere tam ekran yapılabiliyordu

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da backspace tuşu neden geri gitmiyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.