5.00 / 1 oy

Youtube videolarının izlenme sayısını artırmak için reklam verilebilir mi?

Bir youtube kanalı açtım ve bu kanalın da gereksinimi olan akseusuarlar ile donanımlara bir miktar yatırım yaptım. Zamansal olarak da birkaç aydır neredeyse her gün bir süre zaman harcıyorum ki bu da önemli bir maliyet kalemi. Kanalı açalı aylar geçti ama ben halen youtube'dan reklam geliri elde edebilmek için adsense'i etkinleştirebilecek alt sınırlara ulaşamadım (bkz: Youtube Adsense hesabı için ne kadar takipçi ve izlenme lazım?).

Etik olarak başka kanalların videolarının altına benim videomu da izleyin gibi linkler bırakmayı doğru bulmuyorum, hatta bugüne kadar buna benzer linklerden de herhangi birisine tıklamışlığım da yok. Ama kanalın takipçi sayısını ve son 12 aydaki izlenme sayılarını da alt eşiğin üzerine çıkartmak istiyorum. Bununla ilgili aklıma youtube'a kendi videolarımın reklamını vermek ve bu sayede izlenme sayıları ile takipçi sayılarını artırmak geldi. Ama bir taraftan da organik olarak bir noktaya ulaşması talep edilen bir kanalın bu şekilde parayla merdivenleri daha hızlı çıkmasının önünün açık olması bana anlamsız geliyor.

Google'a reklam verme konusunda biraz bilgi sahibiyim ama youtube'da nasıl reklam verilir ve verilen reklamlarla kanala gelen izleyici sayısını artırmak ne kadar kurallar dahilindedir bilgisi olan arkadaşlara danışmak istiyorum, farklı yollar önerirseniz onları da deneyebilirim.

murattdostist

09.01.2021 00:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 11 Mart 2022 16:07
    0

    youtube içerisinde de bir reklam özelliği var bildiğim kadarıyla, hatta videolardan önce video çekerek koyanları ve rakip kanallardan izleyici çekmeye çalışan kanalları da çok görüyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube videolarının izlenme sayısını artırmak için reklam verilebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.