5.00 / 1 oy

Chrome'da okuma listesi özelliğini iptal etmek

Google Chrome tarayıcısına yeni eklenen okuma listesi (reading list) özelliği özellikle benim gibi her okumaya üşendiği sayfayı sık kullanılanlara (bookmark) atan ve okunduğunda da okundu olarak işaretleyen güzel bir özellik olmuş. Ama ben maalesef alışamadım ve biraz uğraşarak da olsa kaldırdım. Kaldırma işlemini öğrendikten sonra bu özelliği iptal etmek birkaç saniyelik bir işlem ama internette nasıl yapılabileceğini buluncaya kadar zaman harcamış oldum ve bu bilginin burada bulunması gerektiğini düşünerek bu başlığı açtım.

Google Chrome tarayıcısından okuma listesi özelliğini iptal etmek için chrome://flags/#read-later adresine girin ve Okuma Listesi (Reading List) özelliğini kapalı (disabled) duruma getirin. Artık tarayıcınızda eskisi gibi sadece bookmark özelliğini kullanmaya devam edebilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Chrome ERR_CERTIFICATE_TRANSPARENCY_REQUIRED SSL Hatası

bkz: Google Chrome içerisindeki Google Reader Nasıl Kullanılır?

bkz: Chrome Remote Desktop Telefondan Kullanılabilir mi?

bkz: Chrome'da okuma listesindeki linkleri yeni sekmede açmak

bkz: Selenium IDE Kurulumu (Chrome ve Firefox)

bkz: internetten film izlerken chromecast sorunu

derman

01.08.2021 23:01

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 23 Mart 2022 00:45
    3

    bende bu özellik kendi kendine geldi, alıştım kullanmaya başladım bu sefer de kendi kendine kayboldu. okuma listesine eklediğim sayfa kısayolları da kayboldu gitti

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Chrome'da okuma listesi özelliğini iptal etmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.