5.00 / 1 oy

Youtube 5 Saniye Reklamları Neden Artık Geçmiyor?

Youtube'u bilgisayarda tarayıcı üzerinden kullanan benim gibi arkadaşlar uzun yıllardan beri adblocker eklentileri sayesinde youtube reklamlarını hiç görmeden geçiyorlardı, video ortalarında da hiçbir durma takılma olmadan bütün videoyu reklamsız olarak izleyebiliyorlardı. Ama artık her nasılsa bütün bu adblocker eklentileri bir anda youtube'a karşı işe yaramaz duruma geldi.

Aklımda iki senaryo var. ya google bütün bu reklam engelleyicileri marketin dışına atmakla korkuttu ve youtube'u engellenen sitelerin dışında bırakmaya ikna etti, ya da bu eklentiyi geliştiren ekiplere de finansal motivasyon sağladı. Elbette bütün bunların youtube premium çıktıktan sonra gelişmesi de tesadüf değildir. Eğer youtube izleyicisi zaten reklam görmeden videolarını izleyebiliyorsa neden youtube premium'a her ay para versin ki? Açıkçası bu süreç biraz daha böyle giderse ben de youtube premium'a geçmeyi düşüneceğim gibi görünüyor, günde 10 video izlesek televizyon izlemiş gibi reklama maruz kalıyoruz.

oodilaoo

23.08.2020 19:37

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Youtube 5 Saniye Reklamları Neden Artık Geçmiyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.