5.00 / 1 oy

Tubebuddy nedir?

Tubebuddy, bugün yabancı bir youtuber'ın tanıtımını yaptığını gördüğüm ve merak edip biraz incelediğim bir tarayıcı eklentisi (Chrome, Firefox ve Safari tarayıcıları için). İşlev olarak, youtube kanalı olan youtuber'lar için çeşitli araçlar sunuyor ve tarayıcı eklentisini kurduktan sonra bu seçenekler youtube sayfasının üst kısmında görünür oluyor. Sunduğu araçlar arasında:

- Keyword explorer (anahtar kelime araştırıcısı)

- Thumbnail generator (video görseli hazırlayıcısı)

- Health report (kanalın genel sağlık ve performans durumu)

- Video A/B Testing (A/B testi yani farklı görseller, başlıklar, etiketler ve açıklamalar kullanıldığında hangilerinin daha fazla izlenme sağladığının araştırılması, optimizasyonu ve geliştirilmesi)

- Bulk processing (toplu işlemler)

- Comment moderation (yorum yönetimi)

- Best practice checks (tavsiyeler ve otomatize işlemler)

- Videolytics (Video analitikleri)

Ayrıca Quick links adını verdikleri bir açılır menü ile Dashboard, Videolar, Oynatma listeleri, Canlı yayın, yorumlar, takipçiler, analitikler (gerçek zamanlı) gibi sayfalara kısayol tuşları eklemişler. Video eklerken de şablonlarınızı kullanarak zamandan kazanabilir, açıklamalara ek olarak card yönetimi gibi işlemleri de yine kendi ekleyeceğiniz şablonları kullanarak yapabilirsiniz. Yorum filtrelemek ve yorumları kendi etiketlerinize göre düzenlemek de zaman kazandırıcı bir uygulama.

Tubebuddy, videoların başarı skorları, trend anahtar kelimeler, lokasyon bazlı (ülkelere göre) başarı ölçümlemesi ve anahtar kelime önerileri sayesinde optimize edilerek daha çok izlenme süresine ulaşmasını da sağlıyor. Tubebuddy'nin aynı zamanda akıllı telefon uygulaması (IOS ve Android) da mevcut. Tüm bu araçları da bedava olarak sunuyorlar. Youtube kanalı olan ve içerik oluşturan herkesin denemesini tavsiye ediyorum. Bu arada Türkçe desteği sanırım yok, ya da en azından ben bulamadım. İngilizce bilenlerin kullanmasını tavsiye ediyorum ama.

kankito

22.10.2019 22:26

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Tubebuddy nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.