5.00 / 1 oy

Yemeklerde hangi yağı tercih etmeliyiz?

Tereyağı, margarin, zeytinyağı, kanola yağı, çiçek yağı, fındık yağı, soya yağı, susam yağı, ceviz yağı, mısır özü ve ayçiçek yağı derken yağ çeşitleri artık marketten alışveriş yaparken de evde hangi yemekte hangisinin kullanılması durumunda daha sağlıklı ve lezzetli olacağına karar verirken de kafa karıştırıyor. Sürekli çıkan o zararlı bu faydalı haberlerinden bahsetmiyorum bile. Sadece zeytinyağı seçerken bile natürel zeytinyağı, rafine zeytinyağı, riviera zeytinyağı gibi seçenekler arasında insanın kafası karışıyor. Eksisiyle artısıyla şu yağ seçimi konusunu detaylıca izah edebilecek bilgi sahibi birileri var mıdır burada?

Fatma72

08.08.2019 10:18

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Eylül 2019 20:32
    2

    Bence büyük zeytin stoklarını tüketmek isteyen birisi zeytinyağı reklamlarına o kadar abandı ki bu soruyu kime sorsanız hemen size cevabın zeytinyağı olduğunu söyleyecektir, tıpkı içinde demir olmayan ıspanağın bir zamanlar herkesçe demir deposu olarak bilinmesi gibi. Bence zeytinyağı çok faydalıdır ama kızartılmadığı sürece. Kızartıldıktan sonra her yağ zararlıdır. Mümkün olduğunca kızartmayın, haşlayın.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yemeklerde hangi yağı tercih etmeliyiz?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.