5.00 / 1 oy

Yemek yaparken limon neden ele sıkılır?

Bütün şeflerin yemek hazırlama videolarında aynı tekniği görünce artık bu işte bir keramet olmalı diye düşünmeye başladım. Limonu asla yemeğin üzerine diirek sıkmıyorlar, yemeğe limon çekirdeği düşmesin diye düşündüm önce ama bunun için de kimse eline limon banyosu yaptırmak istemez, mesela süzgeç kullanurlardı. Limonun yemeğin üzerine dağılması için desem yine anlamsız, süzgece limon sıkarak da aynı şeyi yapabilirlerdi. Limonu avuçlarının içine sıkarak bu şekilde ellerinden damlayan limon sularının yemeğe akmasını sağlıyorlar. Dmax ya da bloomberg hangi kanaldı hatırlamıyorum, siyahi bir afrikalı şef de aynı tekniği uyguluyor. Bu limon sıkma tekniğinin amacı nedir bilen varsa yazsın lütfen.

Zühal Ersan

12.02.2020 17:39

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 16 Şubat 2020 15:36
    0

    Siz bunu yazana kadar hiç dikkatimi çekmediğini belirtmek istedim. Mutlaka geçerli bir açıklaması olduğunu düşünüyorum. Bilen kişilerin aydınlatmasını bekliyor olacağım. 

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yemek yaparken limon neden ele sıkılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.