5.00 / 1 oy

Guruss CG-050 Alsam Yeter Mi Yoksa 75 cm Olanı Mı Almalıyım?

Sitede Guruss mangal kullanan (sanırım Guruss CG-075 modeli var onda) bir yazar var ve yazdıkları ile pişirdiklerini denk geldikçe takip etmeye çalışıyorum. Benzer şeklilde mangal ve barbekü yapmaya meraklı başka arkadaşlar varsa sorum konu hakkında ilgili ve bilgili herkese. Malum artık yaz geldi, yağmurlar da bitti bitiyor diyebiliriz ve mangal sezonunu açma zamanı da geldi sayılır. Eskiden anam babam usulü balkonda ufak bir mangalda yelleyerek kömür yaktığımız ve yakarak ya da kurutarak pişirdiğimiz etler artık yerini modern tekniklerle ve mangallarla et pişirmeye ve instagram'dan da bakın ben de bunu yaptım demeye döndü. Açıkçası yaptıklarımı paylaşmaya pek istekli olacağımı sanmıyorum, herkesin yediği ve yiyemediği kendine diye düşünüyorum ama kendi zevkim için de güzel bir barbekü (fiyatı 1000 TL'yi geçince mangalın adı barbekü oluyormuş 😂) satın almaya karar verdim. Kömürlü bir barbekü satın almak istiyorum ve hem yerim müsait, hem de balkoumda yaktığımda en üst katta olduğum için kimseye dumanla zarar verme endişem yok. Gelelim hangi barbeküyü satın almam gerektiği sorusuna. Bu seçim içim kafamda iki adet belirleyici unsur var: gereklilik ve fiyat. Guruss mangalların bu yazıyı yazdığım tarih itibariyle fiyatları şu şekilde:

Guruss CG-050: 1400 TL

Guruss CG-075: 2000 TL

Her iki modelin de aksesuarlı modellerinin fiyatlarını referans aldım çünkü kömür yakma bacası ve döküm ızgara olmadıktan sonra ürünün çoğu fonksiyonunu da olmamış oluyor. (Not: şu an stoklarda ürün yok, ben son gördüğüm fiyatları yazıyorum). Peki acaba aradaki 25 cm fark için bu aradaki fiyat farkını vermeye değer mi? Bir yandan geniş bir alanda geniş geniş eti ve sebzeyi pişirme fikri çok hoşuma gidiyor ama diğer yandan hem yer kaplayacak olması (kullanılmadığında da yer kaplıyor sonuçta) hem de taşınmasındaki zorluk beni bu ikilemde bırakıyor. Guruss mangal kullanmakta olan yazar arkadaşlar aydınlatabilirlerse çok sevinirim.

hilalpoyraz

21.06.2020 13:05

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Guruss CG-050 Alsam Yeter Mi Yoksa 75 cm Olanı Mı Almalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.