5.00 / 1 oy

Akvaryum ısıtıcısının çalıştığını nasıl anlarız?

Gözünde rahatsızlık olan bir balığı ayırıp tedavi etmek için 35 cm'lik 10 litre su alan bir akvaryum aldım, karantina akvaryumları da biraz daha sıcak olarak hazırlanmaları için de yeterli ve hesaplı bir ısıtıcı olarak 25w Smart marka ısıtıcı aldım pet shop'tan. eve geldim ve üstteki kırmızı ayarlama çubuğundan 28 derecelere ayarladım ısıtıcıyı ama 1 saattir çalışmasına rağmen su sıcaklığında en ufak bir değişme olmadı. Isıtıcının ışığı yanıyor ama elimi suya sokup ellediğimde ılık bile olmadığını fark ettim. Acaba bu suda kırılmaması için tedbiri bir önlem mi yoksa satın aldığım ısıtıcı mı bozuk? Isıtıcının çalışıp çalışmadığını anlamak için bir yol var mıdır?

orhan47

11.02.2020 12:43

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 8 Kasım 2021 20:33
    0

    akvaryum suyu hemen ısınmaz, biraz beklemek gerekir. ama akvaryum içinde bir termometre olmalı ve suyun sıcaklığı 1 saat sonra en azından 25-28 derecelere ulaşmış olmalıdır. ya da daha kolayı elinizle ısıtıcıya suyun içerisinde (sakın ısıtıcıyı çalışırken sudan çıkartmayın - patlar!) hafifçe dokunarak kontrol edebilirsiniz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Akvaryum ısıtıcısının çalıştığını nasıl anlarız?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.