5.00 / 1 oy

Yazan ve yöneten youtube kanalındaki yazılımcı kimdir?

Youtube'daki yazan ve yöneten kanalına bir şekilde denk gelmiş olan ve yazılım dünyası ile iç içe olan kişiler bu kanalın paylaştığı videolardan en az birkaçını izlemişlerdir diye tahmin ediyorum. Ben kendi adıma kanala spotify'daki podcast'leri üzerinden denk geldim ve tüm paylaşımlarını da işe gidip gelirken zaman içinde arabada dinlemiş oldum. Tabi bir süre sonra kimi dinliyorum ben diye merak ettim ve internetten kimdir bu yazılımcı yönetici abi diye araştırdım. Benim gibi merak eden kişiler için de hem dikkat çekmek, hem de tavsiye etmek için bu başlığı açıyorum.

Yazan ve yöneten kanalında dinlemekte olduğunuz yazılımcı abinin adı Yaşar Safkan ve safkan.org adresinde de bir blog'da yazılar paylaşıyor. Tanımayanlar için de Yaşar Safkan kimdir derseniz kendisi MIT'de nükleer fizik konusunda doktora yapmış ve geçmişte googler olmuş (bkz: Googler kime denir ve ne demektir?) birisi olarak bugün hem özel sektörde, hem de akademide yazılım eğitmeni/yöneticisi olarak hizmet vermekte olan bir üstattır.

Yazılım konusunda bir kariyer çizmeyi düşünen ve işe girmekten tutun mülakat sürecine kadar, cv hazırlamaktan ekip yönetimine kadar aklınıza gelebilecek her faydalı konuda çok güzel podcast'ler hazırlamışlar ve özellikle bu konuda sektörün içinden deneyimli kişilerin bilgilerini alabilmek pek mümkün olmadığı için inanılmaz faydalı bir kaynak olmuş. Aynı zamanda bugün coder olup da gelecekte yöneticiliğe ya da analistliğe nasıl evrileceğini düşünen kişiler için de yine çok faydalı tecrübeler paylaşmış. Sonuç olarak herkesin dinlemesi ve kendince notlar alması gereken çok değerli bir kaynak olduğu için bu paylaşımlara dikkat çekmek isterim.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer yazılar için;

bkz: VCS Nedir ve Nasıl Kullanılır?

bkz: CMD Tree Komutu Kullanımı ve Örnekleri

bkz: Java'da StringTokenizer Sınıfı Kullanımı ve Örnekleri

bkz: SQL Server With CTE Kullanımı ve Örnekleri

bkz: Excel'de son parantezi kapatmayarak zaman kazanmak

bkz: Github'da Pull Request Ne Demektir?

kankito

19.09.2021 13:26

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yazan ve yöneten youtube kanalındaki yazılımcı kimdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.