5.00 / 1 oy

Stresten burun kanar mı?

Bugün filmlerdeki gibi anlamsız bir sahne yaşadım ve durduk yere burnum kanamaya başladı ve kısa bir süre sonra kanama sona erdi. İnternetten ne olabilir diye araştırma yaptım ama anlamlı bir yazı bulamadığım için konuyu kendimce strese bağladım. Burun stresten kanar mı sorunun yanıtını ise internetten bulamadığım için buradan bilen varsa diye sormak istedim.

Burun kanaması türlerini ön burun ve arka burundan kaynaklı kanamalar olarak ikiye ayırmışlar. Benim kanamam herhangi bir acıya sebep olmadığı için ve kısa süreli bir kanama olduğu için ön burundan kaynaklandığını düşünüyorum, ama ön burun kaynaklı kanamalar ise burun kuruluğu ya da burun karıştırmaları sonucu tahriş gibi sebeplerden ortaya çıkıyormuş, dolayısıyla muhtemelen arka burundan gelen bir kanama da olabilir. Ama bildiğim herhangi bir hastalığım olmamasına rağmen sadece stres yaptığım bir dönemde burun kanaması ile stresin ne kadar ilgisi olabilir bu sorunun yanıtını bulamadım. Burun kanamaları ve stres arasında bir ilişki olduğu ya da olmadığı konusunda bilgi verebilecek arkadaşlara danışmak için bu soruyu açarak şimdiden yanıt verecek kişilere teşekkür ediyorum.

geylani

17.11.2020 20:49

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Stresten burun kanar mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.