5.00 / 1 oy

Wordpress Webp uzantılı resim yüklemek

Webp uzantılı görseller, internet sitelerinde kullanılmaya başlayalı belki yıllar oldu ama ben halen webp uzantılı bir görseli wordpress'e yüklemek istediğimde görsel kütüphanesinde hata almaya devam ediyorum. Wordpress 5.8 sürümünde artık native olarak wordpress'in de webp uzantılı resim ve fotoğrafları yükleyebilmesi özelliği eklenmiş, ama 5.8 öncesi sürümü olan ve wordpress ile geliştirdiğiniz bir internet siteniz var ise internet sitenizin plugin'lerinin yeni wordpress sürümü ile uyumsuzluk yaşamayacağından emin olmak için wordpress sürüm günellemesi yapmak istemeyebilirsiniz (bir şey çalışıyorsa en güzeli hiç dokunmamaktır 😊).

Wordpress'in 5.8 öncesi sürümlerinde webp uzantılı görsel yükleyebilmek istiyorsanız da iki seçeneğiniz var. İlk seçenek, her bir görseli jpg formatına dönüştürmek (ki bu işlemin hiçbir anlamı yok), ikincisi ise WebP Express gibi bir plugin kullanmak.

Sonuç olarak artık 2021 yılındayız ve webp gibi yazılımsal nimetleri kullanmadan bu rekabet ortamında ayakta kalabilmek mümkün değil, bu yüzden webp kullanmayan arkadaşları da çözünürlük ve dosya boyutu açısında webp kullanmaya davet etmek gerekir.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: webp uzantılı dosyayı jpg ya da png'ye dönüştürmek

bkz: webp uzantılı dosyayı Photoshop ile açmak

bkz: Wordpress ve PHP'de maksimum dosya yükleme boyutunu artırmak

bkz: Wordpress'te placeholder nasıl değiştirilir?

bkz: Wordpress'te yazar bilgisi nasıl gizlenir?

bkz: Wordpress'te alfabetik dizin nasıl eklenir?

oissende

13.08.2021 05:02

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress Webp uzantılı resim yüklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.