5.00 / 1 oy

Wordpress'te JQuery Kodu Nasıl Eklenir?

Wordpress ile hazırladığınuz bir internet sitesinde Javascript ve JQuery ile client taraflı geliştirmeler yapmak istiyorsanız, bu geliştirmeleri en esnek şekilde yapabileceğiniz yer tema editörü (theme editor). Tema editörü ile sitenin html kodlarına doğrudan erişebiliyor olmak ve footer.php ile header.php dosyalarını güncelleyebiliyor olmak tüm esnekliği sunmuş oluyor.

Wordpress içerisinde jquery zaten geldiği için kendi hazırladığınız (ya da internetten bulduğunuz) jquery kodlarını tercihen footer.php dosyası içerisinde aşağıdaki örnekteki gibi sitenize uygulayabilirsiniz.

Örneğin internet sitesi ilk yüklendiğinde uyarı penceresi içerisinde merhaba diyen bir jquery/javascript kodunu aşağıdaki gibi hazırlamış olalım.

<script>
	$(document).ready( function() {
		alert('merhaba reitix');
	});
</script>

Bu kodu, tema editörü içerisinde footer.php dosyası içerisinde </body> etiketi kapanmadan hemen öncesine kopyala yapıştır yaptığınızda sitenizin ilk açılışında pencere içerisinde merhaba reitix uyarısı çıkacaktır. Eğer bu uyarı çıkıyorsa, internet sitenizde jquery kodu ekleyebiliyorsunuz demektir. Eğer bu mesaj çıkmıyor ise, kullandığınız jquery sürümünü ve olası çakışmaları kontrol etmeniz gerekiyor olabilir.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Wordpress'te sayfa kopyalamak

bkz: Wordpress'te alfabetik dizin nasıl eklenir?

bkz: Wordpress'te yazar bilgisi nasıl gizlenir?

bkz: Wordpress'te placeholder nasıl değiştirilir?

bkz: Wordpress'te CSV'den toplu yazı yüklemek (import etmek)

bkz: Wordpress arama formu plugin tavsiyesi

ferrari

29.07.2021 15:24

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress'te JQuery Kodu Nasıl Eklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.