5.00 / 1 oy

Wordpress'te placeholder nasıl değiştirilir?

Placeholder, internet sitelerinde yazı yazdığımız kutucuklarda yazmamız gereken bilginin ne olduğu konusunda kullanıcıya bilgi veren ve üzerine bir yazı yazıldığında silinen yazılardır. Örneğin yandex arama motorunun arama kutusunda yazan "her şeyi bulun" yazısı bir placeholder'dır.

yandex placeholder

Wordpress'te arama kutusunda search ve iletişim formunda your name.. gibi placeholder yazıları bulunur ve bu yazılar wordpress temaları içinde geldikleri için Türkçe olarak yayınlanacak internet sitelerinde değiştirilmeleri gerekir.

Wordpress'te arama ve iletişim formu oluşturma gibi işlemler plugin'ler (eklentiler) kullanılarak değiştirilebilmektedir ve muhtemelen wordpress ile hazırlamakta olduğunuz arama ve iletişim formlarını da güncellemek isteyeceğiniz için bu aşamada placeholder yazısını da değiştirebileceğiniz eklentiler kurarak formlarınızda ve placeholder'larında tam müdahale yetkisine sahip olabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu eklentilerden tavsiye edebileceklerim:

- İletişim formu için Contact Form 7: İletişim formlarınızı özelleştirebilir, her bir kutucuktaki placeholder ve send butonu yazılarını istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

- Arama kutusu için Ivory Search: internet sitenizin farklı yerlerinde farklı özellikleri olan arama kutucukları oluşturabilir ve placeholder yazısında yazan search yazısını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: Wordpress'te CSV'den toplu yazı yüklemek (import etmek)

bkz: Wordpress arama formu plugin tavsiyesi

bkz: Wordpress'te copyright yazısı değiştirmek nasıl yapılır?

bkz: Wordpress'te font değiştirmek nasıl yapılır?

bkz: Wordpress Web sitenizde kritik bir hata oluştu hatası

bkz: Wordpress güvenlik eklentileri tavsiyeleri

ferrari

24.07.2021 23:36

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wordpress'te placeholder nasıl değiştirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.